Logo
Loading

Blisko 300 tysięcy zł z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej dla MOK

12.10.2022

W październiku 2021 roku mogliśmy wreszcie wejść do Starego Młyna, jako do naszej nowej siedziby. Mija właśnie rok od spotkania się tu, w formule open space, środowiska kultury. Rok - od Dni Otwartych z pierwszymi wystawami, koncertami i projekcjami. Nie mogliśmy na swoje pierwsze urodziny dostać lepszego prezentu.

Dzisiaj Polski Instytut Sztuki Filmowej ogłosił wyniki dofinasowań w programie "Rozwój kin, Priorytet II: Cyfryzacja kin" i wiemu już, że otrzymaliśmy całą wnioskowaną kwotę na zakup własnego zestawu do projekcji cyfrowej!!! Nie chcieliśmy zapeszać, ale w poprzednim dofinansowaniu z PISF (Priorytet I: Modernizacja kin) złożyliśmy odwołanie, w celu zwiększenia kwoty dofinasowania. I również udało się! 

Miejski Ośrodek Kultury w Starym Młynie w Zgierzu, w 2023 roku, dzięki środkom z PISF i wkładowi własnemu zainwestuje blisko 600 tysięcy złotych w salę widowiskową i Kino w Starym Młynie.

Dziękujemy wszystkim, którzy nam kibicują, trzymają kciuki, wspierają kupując bilety na wydarzenia i filmy. Jesteśmy dla Was.

Z miłości do kultury <3