- To wydarzenie minęło.
Widziadło
31 października
-Takiej wystawy w Zgierskiej Galerii Sztuki jeszcze nie było!!
Wnętrza III piętra Starego Młyna otuli mrok. Owiane będą tajemnicą i kurzem. Poruszone zostaną wszystkie Państwa zmysły, abyście mogli w pełni poczuć klimat wystawy.
Nie będzie on bowiem halloweenową komercją.
Wystawie bliżej atmosferą do gotyckich lochów, czy strychu z filmu grozy. Balansować będziemy na granicy snu i koszmaru, rzeczywistości i przywidzenia. Ukażą się zjawy, przybysze i kreatury z różnych (nie tylko tych ciemnych) zakątków umysłu. Jednak wszystko to w pewnych granicach, z groteskowym akcentem, więc młodsi śmiałkowie również niech czują się zaproszeni.
Na wystawie prezentowane będzie około trzydziestu prac autorstwa Karoliny Dębowskiej. Ponad dwadzieścia „Widziadeł” – fotografii charakteryzacji w technikach filmowych i teatralnych, a także kilka obrazów w technice olejnej.
Na uczestników i uczestniczki wernisażu będzie czekała pewnego rodzaju gra, która pozwoli lepiej udokumentować całe wydarzenie. Nie określamy dress-code’u, jednak mile widziany będzie ubiór wpisujący się w tematykę wydarzenia. Zapewnimy również tematyczny poczęstunek.
Karolina Dębowska
Dyplomowany charakteryzator, absolwentka Międzynarodowej Szkoły Charakteryzacji NOVA MASKA w Poznaniu w trzech specjalizacjach oraz technikum usług fryzjerskich w ZZSP im. Jana Pawła II w Zgierzu. Aktualnie jest studentką scenografii i kostiumu na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Pracuje przy sesjach zdjęciowych i pokazach mody, na planach filmowych. Wykonuje także makijaże i fryzury okolicznościowe. Swoje działania twórcze relacjonuje w social mediach w formie fotografii i krótkich nagrań wideo. Jest prezesem Stowarzyszenia Interdyscyplinarnych Działań Scenicznych w ASP w Łodzi. Śpiewa również w Zgierskim Chórze Kameralnym.
Karolina charakteryzacją zajmuje się od 2020 roku, jednak pasja ta pojawiała się stopniowo. Sztuka i zmiany wizerunkowe stanowią dla niej medium służące wyrażaniu głęboko zakorzenionych emocji i myśli. Charakteryzacja połączyła zainteresowanie różnymi dziedzinami artystycznymi – od malarstwa i rysunku, przez rzeźbę i fotografię, aż po modę i elementy scenograficzne. Można powiedzieć, że wejście w tę dziedzinę stanowi zwieńczenie pewnego etapu rozwoju artystycznego, lecz zarazem daje początek następnemu, jakim jest scenografia i kostium.
Wernisaż wystawy odbędzie się 31 października 2024 o godz. 18:00 w Starym Młynie, w Zgierskiej Galerii Sztuki na III piętrze.
Wystawę można oglądać do 10 listopada br., w godzinach 9:00-20:00 w tygodniu i w weekendy, w trakcie pracy kina oraz innych wydarzeń MOK. Wstęp wolny.
Po wernisażu zaplanowana jest “Noc Horrorów” w Kinie w Starym Młynie, co okrutnie polecamy 😉
Bilety i repertuar dostępne na stronie bilety.starymlynzgierz.pl oraz w kasie MOK.