Logo
Loading

Stary Młyn jest nową siedzibą Miejskiego Ośrodka Kultury w Zgierzu, ale też już wkrótce – kulturalnym sercem miasta. To miejsce, którego celem jest budowanie przestrzeni dialogu dla kultury i sztuki, realizacja polityki młodzieżowej Zgierza, wspieranie oraz promocja lokalnych twórców i twórczyń.

Ten piękny, uratowany budynek dawnego młyna motorowego to również doskonała i nowoczesna przestrzeń do organizacji eventów i spotkań. Na ponad 1 300 m2 znajdziecie Państwo galerię sztuki, pracownie specjalistyczne, sale taneczne, studio nagrań i salę muzyczną, ale też przestrzeń gastronomiczną. Na uwagę zasługuje przede wszystkim wielofunkcyjna sala widowiskowa na około 190 miejsc. Ma ona ciekawe rozwiązanie – wrota otwierające scenę na otoczenie Starego Młyna, dzięki czemu istnieje możliwość wykorzystania jej podczas wydarzeń plenerowych. Wiosna 2022 roku będzie pierwszą, kiedy zgierska kultura skorzysta z zielonej przestrzeni na zewnątrz budynku, w tym - młodzieżowej strefy integracji.

SEO IMAGE NAME

Oferta Starego Młyna to przede wszystkim rozwijanie potencjału MOK – przestrzeń profesjonalnych działań muzycznych, tanecznych, teatralnych, dbałości o dziedzictwo lokalne i kulturę ludową, wspierania artystów i artystek oraz rozwijanie talentów. Na tym gruncie, w odnowionej przestrzeni ceglanego budynku młyna, wyrastać będzie nowoczesne i atrakcyjne miejsce dla młodego pokolenia. Miejsce do spędzania czasu „po godzinach”.