Logo
Loading
31 10 2023

Repertuar listopad 2023

Jesienne szarugi nam nie straszne, gdy można przed niepogodą schronić się w kinie i zatopić w filmowych opowieściach. Co zobaczycie na wielkim ekranie w listopadzie?


Święto ognia – filmowa adaptacja bestsellerowej powieści Jakuba Małeckiego to opowieść o siostrzanej miłości i ograniczeniach, którym nie można się poddawać. Film pozwala przenieść się w świat 20-letniej Anastazji, która – mimo choroby, która przykuła ją do wózka – nie traci pogody ducha. Gwarantujemy, że najnowszy film Kingi Dębskiej („Moje córki krowy”, „Zupa nic”) działa jak rozgrzewający łyk uwielbianej przez bohaterkę gorącej czekolady. W sam raz na jesienny wieczór.

Lęk - Magdalena Cielecka i Marta Nieradkiewicz jako siostry w porywających kreacjach aktorskich, jakich w polskim kinie nie było od lat. „Lęk” nominowanego do Oscara Sławomira Fabickiego zabiera widzów w podróż poprzez śmiech i łzy, miłość i nienawiść, radość i smutek, aż do poruszającego finału, który zostaje w sercu na zawsze.

Siostrzeństwo świętej sauny to film, który budzi tęsknotę za wspólnotą i bliskością. W bujnym, zielonym lesie w południowej Estonii grupa kobiet zbiera się w tradycyjnej saunie, żeby wspólnie dzielić najgłębsze sekrety, przemyślenia i czerpać z siły swojej wspólnoty. Otoczone dymem i żarem obnażają nie tylko ciała, ale i emocje. Dokument portretujący estońskie dymne sauny realizowany był przez 8 lat!

Napoleon - najnowszy film legendarnego Ridleya Scotta to przepełniony widowiskową akcją epicki obraz, który szczegółowo opisuje wzlot i upadek francuskiego cesarza Napoleona Bonaparte, granego przez zdobywcę Oscara® Joaquina Phoenixa. Film przedstawia nieustępliwą podróż Bonapartego do władzy przez pryzmat jego uzależniającego, niestabilnego związku z jego jedyną prawdziwą miłością, Józefiną, ukazując jego wizjonerską taktykę wojskową i polityczną w połączeniu z jednymi z najbardziej dynamicznych sekwencji bitew, jakie kiedykolwiek nakręcono.

Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży - każda saga ma swój początek, a każdy bunt potrzebuje pierwszej iskry. Oto Dziesiąte Głodowe Igrzyska. W Kapitolu osiemnastoletni Coriolanus Snow (Tom Blyth) zamierza skorzystać z szansy, jaką jest rola mentora i zdobyć sławę. Tyle że fortuna nie bardzo mu sprzyja, bo otrzymuje poniżające zadanie. Zostaje mentorem Lucy Gray Baird, dziewczyny z Dystryktu Dwunastego, najbiedniejszego z biednych. Ich losy będą od teraz nierozerwalnie ze sobą splecione

Na specjalne życzenie przypominamy „Chłopów” i „Zieloną granicę”. Kto jeszcze nie widział, będzie miał szansę nadrobić zaległości…

Dla najmłodszych:

Sposób na ducha - nawiedzona komedia o pewnym duchu, który nie może wypędzić ze swojego domu nieproszonych gości, ale za to może zdejmie z siebie dawną klątwę. Wypełniony przygodami, przezabawny film w reżyserii twórców „Baranka Shauna” i „Zadziwiającego kota Maurycego” na podstawie ponadczasowej i chwytającej za serce opowieści autorstwa Oscara Wilde’a.

Mru i ja: wielka przygoda na cztery łapy - Dziesięcioletnia Cleo wraz z kotkiem Mru i rodzicami jadą do domku w górach spędzić leniwe wakacje. Zawadiacki Mru nie zamierza się jednak nudzić: wyrusza w podróż, aby odnaleźć swoją dziką naturę. Cleo, wraz z szaloną sąsiadką i psem Rambo, podążają jego tropem, a beztroskie lato okazuje się pełne wrażeń! Cleo i Mru połączy wyjątkowa przyjaźń oraz zadzieją się niezwykłe rzeczy – szykujcie się na wielką przygodę na cztery łapy!

Kajtek Czarodziej - Klasowy psotnik pewnego dnia odkrywa w sobie nadnaturalne umiejętności. Niecodzienny talent w połączeniu z niesfornym charakterem chłopca oznaczają spore kłopoty nie tylko dla szkoły, ale i dla całego miasta. Czarodziejskie moce przejmują bowiem kontrolę nad życiem Kajtka, który od teraz rozprawia się zarówno z nielubianymi nauczycielami, jak i całą szkolną społecznością, zdobywając sympatię i sławę wśród rówieśników.

Na koniec wspaniała informacja dla fanów muzyki! 24 listopada zapraszamy na retransmisję koncertu jednego z najbardziej legendarnych zespołów w historii rocka! Ponad 100 000 fanów nie może się mylić - właśnie tyle osób oglądało na żywo koncert The Rolling Stones w londyńskim Hyde Parku. W oczach fanów i krytyków muzycznych zespół zagrał jeden ze swoich najlepszych koncertów. Widzowie usłyszą hit za hitem oraz zobaczą grupę w najlepszej formie.

Zapraszamy!

Bilety jak zwykle dostępne na https://bilety.starymlynzgierz.pl/ i w kasie kina. Do zobaczenia!
Zachęcamy także do zakupu voucherów. Sprzedaż odbywa się wyłącznie w kasie kina. 
Regulamin VOUCHERÓW 

Regulamin KINA