Logo
Loading

3. Zgierski Festiwal Organowy

10.05.2023

Z ogromną przyjemnością przyjęliśmy patronat nad tegoroczną edycją Zgierskiego Festiwalu Organowego, który organizuje parafia pw. św. Jana Pawła II w Zgierzu przy ul. Łagiewnickiej 76, a który odbędzie się w dniach 14 maja - 18 czerwca.


Podczas Festiwalu słuchacze i słuchaczki będą mogli uczestniczyć w czterech koncertach organowych i kameralnych. Na inauguracji zabrzmią improwizacje organowe. Drugi koncert dedykowany będzie szczególnie rodzinom z dziećmi. Dzieci zostaną zaproszone do niezwykłego świata organowego poprzez słowo, muzykę oraz aktywne poznawanie instrumentu. Kolejny koncert ukaże słuchaczom nietypowe współbrzmienia poprzez połączenie trzech instrumentów - organów, klawesynu i głosu ludzkiego. Na zakończenie Festiwalu zaplanowano prezentację popularnych utworów organowych i kameralnych - w duecie ze skrzypcami.

Na Festiwal zaproszeni zostali uznani artyści reprezentujący różne polskie ośrodki organowe, wykładowcy uczelni wyższych koncertujący regularnie w kraju i za granicą oraz muzycy młodego pokolenia, debiutujący na polskiej scenie festiwalowej.

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny. Przedstawimy Państwu harmonogram Festiwalu:

14.05 niedziela 16:30

KONCERT INAUGURACYJNY
Michał Markuszewski - Warszawa - improwizacja organowa

28.05 niedziela 12:00

KONCERT EDUKACYJNY
Festiwal rodziny
Andrzej Sutowicz - organmistrz
Organowe Koło Naukowe AM w Łodzi

11.06 niedziela 16:30

KONCERT KAMERALNY

Anna Chowaniec - Łódź - organy
Lena Nowakowska - Łódź - klawesyn
Łukasz Kózka - Łódź - tenor

18.06 niedziela 16:30

KONCERT KAMERALNY

Najpiękniejsze dzieła muzyki organowej i kameralnej
Hanna Dys - Gdańsk - organy
Karolina Piątkowska-Nowicka - Gdańsk - skrzypce.

Gorąco polecamy!