Logo
Loading

Duet Matylda/Łukasiewicz na naszej scenie

26.02.2024

To będzie z pewnością wydarzenie muzyczne tej wiosny! Duet Matylda/Łukasiewicz na naszej scenie pojawi się w sobotę 27 kwietnia o godz. 20:00.


Matylda Damięcka i Radek Łukasiewicz są jednym z najgorętszych zjawisk na muzycznej scenie. W styczniu 2023 roku wypuścili pierwszy utwór, a już po kilku miesiącach grali na najważniejszych scenach festiwalowych i klubowych w Polsce. Zaczęli mocną i emocjonalną piosenką “Matka”, następnie był utwór “Zamknąć” o relacjach, w których możemy trwać lub się udusić. Kolejnymi singlami były: “Mężczyźni” oraz “Nudny Rok”, wszystkie łączy jeden mianownik, mocny tekst i niebanalne linie melodyczne.

Tandem Matylda/Łukasiewicz to jedna z najciekawszych propozycji muzycznych od 2023r.

Z okazji dnia chłopaka w sieci ukazał się utwór “Czuły Barbarzyńca”. Po raz pierwszy wokalnie duet wybrzmiał od początku do końca głosem Radka Łukasiewicza. Jest to wzruszające wyznanie mężczyzny, próbującego poradzić sobie z presją współczesności, w której rola mężczyzny się zmienia.

„Co może zrobić współczesny facet, który widzi że rzeczywistość go przerasta? Może tradycyjnie wziąć się w garść i nie marudzić. Albo może się popłakać i poprosić o pomoc. Z okazji dnia chłopaka, podpowiadamy to drugie rozwiązanie” - mówi zespół Matylda/Łukasiewicz

Radka znamy doskonale z zespołów Pustki czy Bisz/Radex, czy Polskie Znaki ale także pisania dla innych m.in. Brodki, Artura Rojka, Piotra Zioły.

Matylda to dobrze znana kreska instagrama, która otwiera oczy i konfrontuje Polaków z tematem niewygodnym. Czy to oznacza, że w takiej stylistyce utrzyma klip do nadchodzącego utworu? W zapowiedzi, która pojawiła się na instagramie @matylda_lukasiewicz wynika, że możemy spodziewać się czegoś zupełnie odmiennego.

Album duetu ukaże się na początku 2024 roku, ale już teraz można go zamówić w preorderze


Sprzedaż biletów rusza 4 marca 2024 r., od godz. 9:00.
Cena: 80 zł lub 70 zł ze Zgierską Kartą Mieszkańca (wyłącznie przy zakupie w kasie Starego Młyna)