Logo
Loading

Dzień Dziecka wszystkimi zmysłami

25.05.2023

Jak co roku w okolicach czerwca trzymamy kciuki za pogodę! W 2023 roku hasłem miejskich obchodów najmłodszych dzieci jest: “Dzień Dziecka w Zgierzu wszystkimi zmysłami”, a jego głównym organizatorem jest nasz filia Centrum Kultury Dziecka. 


Nawiązując do przewodniego tematu wydarzenia, podczas festynu ( w godz. 15:00-20:00) w zgierskim Parku Miejskim wszystkie aktywności nawiązywać będą do pięciu zmysłów: wzroku, węchu, słuchu, dotyku i smaku.

Teatralne serca zaspokoimy aktywnością zwaną Parkatonikami, czyli mobilnymi skrzynkami teatralnymi. Wyjątkowo, bo o godzinie 17:00 odbędzie się Bajkobranie (w plenerze!). Ostatni raz w tym sezonie do Zgierza zaprosiliśmy znany z pewnego talent show Teatr Sztuki Ciała.  W przestrzeni zgierskiego parku zaprezentowana zostanie sztuka inspirowana literaturą dziecięcą "Nieudani". Spektakl w poetyckiej formie opowiada o tym, że aby być szczęśliwym, nie trzeba być idealnym. 

Dla dzieci najmłodszych dostępna będzie strefa baniek mydlanych oraz sensoplatyczna. Tym, którym brudzenie przychodzi z trudem proponujemy udział w pokoju zagadek, gdzie Waszym zadaniem będzie rozwiązywanie sensorycznych zagadek. Jeśli dotykanie i wąchanie różnych przedmiotów nie sprawi Wam problemów, to zachęcamy do skorzystania z warsztatów ekologicznych. Dzieciom najmłodszym polecamy muzykowanie na trawie z Bergamutką, a dla młodzieży warsztaty z bębnami afrykańskimi.

Zmysł smaku zaspokojony będzie między innymi podczas warsztatów kulinarnych, które nawiązywać będą do 15-lecia działania CKD.

Tradycyjnie, na małej scenie swoje talenty taneczne lub wokalne zaprezentują zgierskie zespoły artystyczne. Swój udział potwierdziły już:

- grupy taneczne CKD Natalii Matusiak oraz Beaty Śliwińskiej

- "Topolinki" z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Zgierzu

- cheerleaderki ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Zgierzu

-  grupa wokalne zgierskiego Młodzieżowego Domu Kultury

- młodzieżowa grupa ZPiT "Boruta" ze Starego Młyna

- dzieci i młodzież z Świetlicy Środowiskowej "Przystań"

- wokaliści oraz wokalistki z Talent Kolektyw

To tylko część atrakcji jaka będzie czekać na Wasze dzieci. Zapraszamy 1 czerwca w godzinach 15:00-20:00

ZAPRASZAMY w czwartek 1 czerwca do naszego pięknego parku miejskiego!