Logo
Loading

Jazzowy Chór Wytwórni w Starym Młynie

22.04.2022

Już 7 maja (sobota) o godz. 19.00 na scenie Starego Młyna wystąpi Jazzowy Chór Wytwórni.
Bilety w cenie 30 zł można kupić online, a od 27 kwietnia także w Starym Młynie w godzinach pracy MOK. 

Jazzowy Chór Wytwórni istnieje od 2012 roku. Jest grupą około dwudziestu wokalistów powstałą z inicjatywy dyrygenta Macieja Salskiego. Oryginalne połączenie głosów i osobowości, jak również niebanalny repertuar sprawiają, że brzmienie Jazzowego Chóru Wytwórni jest zgoła odmienne od większości klasycznych chórów. Zespół bawi się muzyką, eksperymentuje z brzmieniami, a przy okazji stara się dawać radość słuchaczom. Chór został niejednokrotnie doceniony zdobywając nagrody i wyróżnienia na krajowych i zagranicznych przeglądach. W repertuarze chóru znajdują się opracowania muzyki jazzowej, popularnej oraz gospel, zarówno a cappella jak i z towarzyszeniem fortepianu bądź większych składów instrumentalnych. Chór posiada w dorobku dwie płyty studyjne.

 
Dyrygent MACIEJ SALSKI to absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi oraz podyplomowych studiów dyrygentury chóralnej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Bogdana Goli. Uczestnik kursów chórmistrzowskich m.in. organizowanych podczas festiwali Legnica Cantat oraz w Haarlem (Holandia) z Ericiem Ericssonem i holenderskim Kamerkoor.

W latach 2001-2011 był etatowym pracownikiem Chóru Filharmonii Łódzkiej, gdzie w latach 2005 2011 pełnił również funkcję asystenta kierownika chóru. Z Chórem FŁ kilkakrotnie wystąpił w roli dyrygenta, m.in. podczas Festiwalu „Kolory Polski” oraz Jubileuszu 40-lecia Chóru FŁ. W latach 2011- 2013 był zastępcą kierownika Chóru Teatru Wielkiego w Łodzi. Jest dyrygentem chórów szkolnych I i II st. PSM w Piotrkowie Trybunalskim. Od kilkunastu lat kieruje Chórem Towarzystwa Śpiewaczego im. Stanisława Moniuszki w Radomsku. Kieruje również prawykonaniami utworów muzyki współczesnej podczas festiwali Musica Moderna w łódzkiej Akademii Muzycznej. Założyciel i szef Jazzowego Chóru Wytwórni.

Od 2015 roku pełni funkcję kierownika Chóru Dziecięcego Teatru Wielkiego w Łodzi. Pod jego kierownictwem zrealizowano koncerty okolicznościowe, a także spektakle w wykonaniu Chóru Dziecięcego TWŁ, m.in: Gdzie mieszka Królewna Śnieżka? (2016), Od małego do dużego (2016), Czarodziejska skrzynia (2017).

Od listopada 2017 prowadzi zespół Chóru Teatru Wielkiego w Łodzi.