Logo
Loading

Już wkrótce nowa wystawa w Zgierskiej Galerii Sztuki

29.11.2023

Ostatnia wystawa zaplanowana w 2023 roku w Zgierskiej Galerii sztuki przeniesie nas do czasów lat 70-tych i 80-tych XX wieku. Już dzisiaj zachęcamy by w pisać w kalendarz termin wernisażu wystawy fotograficznej Kariny Lisieckiej "Sentymenty", który odbędzie się w piątek 15 grudnia, o godz. 18:00.

Karina Lisiecka jest fotografką, która inspiruje się w swoich pracach okresem lat 70. oraz 80. XX wieku. Pasjonatka historii, kolekcjonerka. Dzięki zdobytym rekwizytom stworzyła przestrzeń, w której zrealizowała kilka projektów. Preferuje filmowe podejście do fotografii. Do każdej sesji rozpisuje scenariusz, charakterystykę bohatera, dobiera miejsce, rekwizyty oraz charakteryzacje. Zależy jej, by wykonane fotografie przeplatały się z filmowością. Opowiadały historie.

Absolwentka filmoznawstwa ze specjalnością scenariopisarską oraz magister kulturoznawstwa na promocji sztuki na Uniwersytecie Łódzkim. Ukończyła również Zespół Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi. Dziecięce oraz nastoletnie lata skupiła na muzyce, ale podczas nauki w szkole muzycznej otrzymała pierwszy aparat, który momentalnie stał się priorytetem. Przez wiele lat związana była z fotografią czarno-białą, nurtem urban exploration oraz podwójną ekspozycją. W 2020 roku zapragnęła zmiany i wkroczyła na drogę fotografii kolorowej, której jest wierna do dzisiaj. Warto podkreślić, że na co dzień Karina jest też pracownicą filii MOK, Centrum Kultury Dziecka, gdzie prowadzi m.in. spacery filmowe po Zgierzu dla grup.

O sobie mówi:  "Mam wrażenie, że wychowałam się u dziadków w szafie. Setki obejrzanych zdjęć, pożółkłych gazet, książek. Fascynacja szkłem i porcelaną. Tysiące wysłuchanych historii, wspomnień z młodości, anegdot. Wiele pytań o modę, zwyczaje, sposoby na spędzanie wolnego czasu. Są to sentymenty moich bliskich, którymi przesiąknęłam, bo wielokrotnie słuchałam o nich popijając herbatę w szklance z metalowym koszyczkiem oraz przegryzając ciastko z makiem i marmoladą."

Zapraszamy. Wystawa będzie czynna do 14 stycznia 2024 r. Wstęp wolny!