Logo
Loading

Kobiety wiedzą co robią - tym razem w Zgierzu

17.05.2022

Przed nami wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się w Starym Młynie już 28 maja, od godz. 11:00. Będziemy gościć w Zgierzu cykliczną imprezę "Kobiety wiedzą co robią", którą organizują Wysokie Obcasy oraz Gazeta Wyborcza. Partnerami są tu Stary Młyn, Miasto Zgierz oraz Przychodnie lekarskie ŚWIAT ZDROWIA. 

„Kobiety Wiedzą, co robią” to projekt realizowany przez redakcję Wysokich Obcasów od kilku lat. W ramach projektu dotychczas odbyło się kilkadziesiąt spotkań realizowanych w różnej formule (stacjonarnie, hybrydowo, on-line) wynikającej również z ograniczeń pandemicznych. To forum dla nowoczesnych i niezależnych kobiet, wymiana myśli i doświadczeń, wspólnego poszukiwania rozwiązań dla problemów, z którymi mierzymy się na co dzień. Panele dyskusyjne prowadzone są przez dziennikarki Wysokich Obcasów, a w gronie ich rozmówczyń (głównie kobiet) znajdujemy osoby z „różnych światów”, ale niezmiennie łączy je chęć budowania kobiecej wspólnoty.

W ramach wydarzenia w Starym Młynie odbędą się trzy panele dyskusyjne z wyjątkowymi gościnami i gośćmi. Będą im również towarzyszyć dodatkowe warsztaty. Na wszystko - wstęp będzie bezpłatny, ale obowiązywać będą zapisy na https://bilety.starymlynzgierz.pl/


PANEL I. godz. 11:05 - 11:50

„Zgierz filmowy”.

Zgierz to miasto które pewnie mnóstwo osób miało okazję odwiedzić nawet o tym nie wiedząc. A to za sprawą wielu miejsc, które stały się plenerem filmowym dla wielu znakomitych produkcji filmowych, m.in. „Ziemi Obiecanej”, „Cudownego lata”, „300 mil do nieba”, „Trójkąta bermudzkiego”, „Bodo”, „Komisarza Alexa” czy oscarowej „Idy”. Producentka „Idy” – Ewa Puszczyńska m.in. będzie gościnią pierwszego panelu

Gościnie oraz gość:

Ewa Puszczyńska, producentka filmowa
Patricia Kazadi, polska aktorka, piosenkarka, kompozytorka. Autorka testów i prezenterka telewizyjna
Małgorzata Potocka, aktorka, reżyserka, producentka filmowa
Kuba Niedziela, filmoznawca, dziennikarz, pracownik Urzędu Miasta Zgierza i współpracownik Miejskiego Ośrodka Kultury w Starym Młynie - prowadzi kino konesera.

Panel poprowadzi dziennikarka Wysokich Obcasów – Anna J. Dudek. Dyskusja ta będzie streamowana na fb tygodnika Wysokie Obcasy.

PANEL II. godz. 12.05-12.50

"Profilaktyka onkologiczna"

Spotkanie poświęcone profilaktyce nowotworu piersi, które poprowadzi Katarzyna Owczarek – dyrektorka programowa projektu „Kobiety wiedzą, co robią”. Wśród rozmówców znajdą się zarówno kobiety, które same stoczyły walkę z chorobą i które udzielają chorującym pomocy.

Gościnie oraz gość:

Marzena Lewandowicz związana z Fundacją Kocham Życie,
Jadwiga Wojowicz-Banaszewska, dyrektorka Miejskiego Zespołu Przychodni Rejonowych w Zgierzu
dr n.med. Sebastian Niedźwiecki, chirurg

PANEL III. godz. 13:05-13:50

"Zdrowie psychiczne młodzieży"

Kolejny wątek, który aktualnie wymaga ogromnej troski i wnikliwej uwagi to dobrostan psychiczny nas wszystkich, a młodych ludzi teraz bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. O tym jak bardzo młodzi ludzie potrzebują wsparcia w obszarze zdrowia psychicznego, z jakimi problemami zwracają się do specjalistów w rozmowie z dziennikarką Gazety Wyborczej i Wysokich Obcasów – Agnieszką Urazińską opowiedzą:

Agnieszka Majewicz – psychoterapeutka z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej dla dzieci i młodzieży w Zgierzu.
Katarzyna Romanowska-Dobrowolska - dzieląca się doświadczeniem postępowania z chorobą w rodzinie
Małgorzata Latusek-Łukasiewicz - psycholożka, kierowniczka oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży
Aleksandra Denys - 18-latka, autorka książki "Krawędź", w której opisała swoje zmagania z depresją

----

Rozmowom towarzyszyć będą różnego rodzaju aktywności.  W imieniu Przychodni lekarskich ŚWIAT ZDROWIA zachęcamy do skorzystania z profilaktycznych i edukacyjnych przestrzeni medycznych (więcej informacji już wkrótce).

Poza tym odbędą się dwie sesje warsztatowe - od rana - taniec na wysokich obcasach oraz po południu spotkanie edukacyjne dla rodziców i wychowawców pn. "Nienawiść rani - drogi radykalizacji i jak jej przeciwdziałać?

Na warsztatach "high heels" poznasz jak estetycznie poruszać się na co dzień i zarazem w rytm muzyki, w butach na szpilkach. Wzmacniając jednocześnie mięśnie, zwinność i koordynację ruchową poczujesz się niezwykle przebojowo i zmysłowo. Przeniesiesz się w świat teledysków i koncertów gwiazd estrady  wyzwalając swój seksapil. Prowadzenie: Natalia Matusiak – licencjonowana tancerka i choreograf oraz przyszła magister pedagogiki tańca i choreografii. Kilkukrotna Mistrzyni Polski, wieloletnia trenerka grup turniejowych.

 "Nienawiść rani - drogi radykalizacji i jak jej przeciwdziałać? to wyjątkowe spotkanie ze Stanisławem Czerczakiem.
Staszek jest ekspertem ds. przeciwdziałania radykalizacji w środowisku młodzieżowym. W przeszłości (w latach 90-tych) związany z ruchem neofaszystowskim oraz pseudo-kibicowskim. Większość dorosłego życia poświecił na przeciwdziałanie zjawiskom dyskryminacji, nietolerancji i nienawiści. Jest ekspertem w dziedzinie innowacyjnych strategii typu „EXIT” i innych działań o charakterze de-radykalizującym. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Działacz społeczny, prelegent i edukator. Szkoli nauczycieli, Policję, Służbę Więzienną i Straż Graniczną. Współautor lokalnych wydawnictw, autor artykułów prasowych. Były Rzecznik Praw Osób Bezdomnych w Gorzowie Wielkopolskim. Wieloletni współpracownik Stowarzyszenia „Nigdy Więcej”. Członek Towarzystwa Miłośników Gorzowa, w ramach działalności którego od wielu lat buduje mosty pomiędzy niemieckimi a polskimi mieszkańcami miasta. Działacz ruchów trzeźwościowych oraz antynarkotykowych. Wyróżniony tytułem „GORZOWIANIN ROKU 2017”, w kategorii „KULTURA”.

Więcej informacji o zapisach już wkrótce. Zachęcamy dośledzenia wydarzenia na Facebooku.