Logo
Loading

Kobiety wiedzą co robią. Znowu spotkajmy się w Zgierzu!!

14.02.2023

Także w 2023 roku podjęliśmy współpracę z redakcją Wysokich Obcasów i MOK ma przyjemność być partnerem w wydarzeniu "Kobiety wiedzą co robią". Już w sobotę 4 marca od godz. 11:00 czekają na zgierzanki, ale również i zgierzan, pasjonujące rozmowy oraz ciekawi goście i gościnie. To spotkania, które pomagają zbudować i podtrzymywać kobiecą wspólnotę, choć nigdy nie wykluczamy mężczyzn. Nie boimy się tematów trudnych i ważnych. 

Serdecznie zapraszamy do „Starego Młyna”, gdzie już 4 marca spotkamy się z ważnymi gośćmi. Swój udział w wydarzeniu już zapowiedzieli aktorka Katarzyna Figura, rysowniczka Marta Frej i nauczyciel Marcin Józefaciuk. 

Zaczniemy od panelu o młodzieży zatytułowanego „ Jak być autorytetem dla młodych” (godz. 11:00-12:00)

Żyjemy w czasach, gdy trudno się odnaleźć w natłoku informacji, gdy media społecznościowe wciągają, a wszyscy żyjemy tak szybko, że czasem nie dostrzegamy innych ludzi. Kryzys emocjonalny młodzieży nigdy nie był tak silny. Potrzeba wzorców i bezpiecznych punktów odniesienia. Porozmawiamy więc o niełatwej młodości. Zastanowimy się, jak młodzi ludzie widzą świat, czego najbardziej im potrzeba. Kto jest autorytetem – youtuberzy, influencerzy z tik-toka, może raperzy, którzy głośno i dosadnie komentują rzeczywistość? A może autorytetów już nie ma? O tym, jak być mądrym, wspierającym dorosłym, Agnieszka Urazińska, dziennikarka „Gazety Wyborczej” i „Wysokich Obcasów” będzie rozmawiać z tymi, którzy z młodymi spotykają się na co dzień. 

Goście to: Przemysław Staroń, nauczyciel, psycholog, zdobywca tytułu Nauczyciel Roku 2018, Marcin Józefaciuk, nauczyciel siedmiu przedmiotów, w celach charytatywnych ustanowił rekord Guinessa, prowadzi nowy program TVN „Nastolatki rządzą kasą” oraz Marta Szymczak, pedagożka, autorka bloga "Nieszablonowa Pedagożka"

Drugi panel poświęcony jest kobietom w sztuce: „Silne i niepokorne w sztuce” (godz. 12:15-13:15)

Zastanowimy się, czy trudno jest być niezależną artystką w Polsce? Czy rodzina przeszkadza artystkom? Skąd czerpać siłę do tworzenia? Czy feminatywy to zło? O polskich reakcjach na feminizm i sytuacji twórczyń w Polsce opowiedzą rysowniczka i memotwórczyni Marta Frej, Anna Ciarkowska (powieściopisarka, nominowana do Nagrody Literackiej NIKE)  oraz Anka Perek-Kowalska, aktorka teatru niezależnego, instruktorka teatralna, animatorka kultury.  Panel poprowadzi Izabella Adamczewska-Baranowska, która współpracuje z Gazetą Wyborczą i jest wykładowczynią na Uniwersytecie Łódzkim

Zwieńczeniem wydarzenia będzie panel o nowych możliwościach:  „Czas nie musi przeszkadzać". (godz. 13:30-14:30)

Bo to nieprawda, że w każdym wieku można zrobić wszystko. Ale w każdym można wiele. Nie chcemy przekonywać, że 60-tka to nowa 40-tka. Za to w rozmowie z naszymi panelistkami zastanowimy się, czy aby na pewno to, że z wiekiem możliwości się zawężają, jest złe. Być może po ilości po prostu przychodzi kolej na jakość? A może wraz z zamknięciem kilku drzwi otwiera się jakieś jedno, za to szerokie okno? Jak upływający czas uczy nas odpuszczać, a jak czerpać z doświadczeń i mądrze wybierać?  I wreszcie najważniejsze: jak cieszyć się życiem? O tym będziemy rozmawiać z naszymi gościniami. Panel poprowadzi Natalia Waloch, dziennikarka Wysokich Obcasów. 

W Starym Młynie siądą obok siebie na scenie Katarzyna Figura, aktorka, dr Ewa Osiatyńska-Woydyłło,  psycholożka i psychoterapeutka oraz dr Julita Czernecka, socjolożka z Uniwersytetu Łódzkiego, autorka badań m.in. dotyczących seniorów. 

Z wielką radością zapraszamy do Starego Młyna na wydarzenie Kobiety Wiedzą Co Robią i przypominamy, że udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy poprzez system biletowy: https://bilety.starymlynzgierz.pl/MSI/mvc/pl

Spotkajmy się w Zgierzu!


Galeria