Logo
Loading

Koncert noworoczny w dwóch aktach.

11.12.2022

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy Koncert Noworoczny już 7 stycznia 2023 roku. Sprzedaż biletów ruszy w poniedziałek 12 grudnia. Cena: 70 zł

Na scenie zobaczymy znakomitych śpiewaków operowych: Katarzynę Zając – Caban (sopran) i Piotra Wołosza (bas). W programie usłyszymy hity opery, operetki, musicalu oraz utwory muzyki popularnej. Artystom akompaniować będzie zespół kameralny Fundacji AVANGART pod dyrekcją Marty Kosielskiej. 

Marta Kosielska ukończyła trzy kierunki studiów: Stosunki międzynarodowe (UŁ), Edukacja artystyczna z dyrygenturą chóralną (AM Łódź) oraz Dyrygentura symfoniczno – operowa (UMFC Warszawa). Już w trakcie studiów na UMFC związała się ze sztuką operową pracując przy projektach wystawionych w Filharmonii Gorzowskiej, Operze Narodowej, Teatro Lope de Vega (Sewilla) i w Cemal Resit Rey Concert Hall (Stambuł) oraz Warszawskiej Operze Kameralnej.  Od 2014 roku związana z Teatrem Wielkim w Łodzi. Od pulpitu dyrygenckiego poprowadziła następujące opery i operetki: „Madame Butterfly”, „Turandot” G. Pucciniego, „Tramwaj zwany pożądaniem” A. Previna, „Baron cygański”, „Noc w Wenecji”, „Zemsta nietoperza” J. Straussa, „Don Pasquale” G. Donizettiego, „Viva la Mamma” G. Donizettiego oraz „Don Kichot” L. Minkusa. Od 2017 roku współpracuje z Fundacją AVANGART w charakterze dyrygentki, pianistki i aranżerki. Od sześciu lat prowadzi koncerty i gale Mazurskiego Festiwalu Operowego BELCANTO, operę „Cyganeria” G. Pucciniego (2017), operę „Cyrulik Sewilski” G. Rossiniego, operetkę „Księżniczka Czardasza” I. Kalmana (2018), operę „Straszny Dwór” S. Moniuszki (Włochy 2021, Grecja 2022).

Reżyseria koncertu: Magdalena Wołosz

Ukończyła Zarządzanie i Marketing w Wyższej Szkole Marketingu i Biznesu w Łodzi. W 2009 roku stworzyła grupę artystyczną AVANGART, której była kierownikiem i managerem. W 2015 roku stworzyła wspólnie z Piotrem Wołoszem Fundację na rzecz Kultury i Sztuki AVANGART. Jest producentem, autorem scenariuszy oraz reżyserem wszystkich koncertów i wielu widowisk realizowanych dotychczas przez Fundację. Współautor i reżyser „Mazurskiego Festiwalu Operowego BELCANTO” oraz "Muzycznych Wakacji z Fundacją AVANGART". Z powodzeniem realizuje również reżyserię światła w przedsięwzięciach Fundacji.

Katarzyna Zając-Caban – sopran 

Ukończyła Akademię Muzyczną w Łodzi. Obdarzona wyjątkowo ciepłym głosem. Występowała na deskach polskich i niemieckich teatrów. Od 2015 r. jest kierownikiem Wydziału Wokalnego w ZSM im. S. Moniuszki w Łodzi. Jako solistka Fundacji AVANGART zaśpiewała setki koncertów, wystąpiła w roli Musetty w op. "Cyganeria" G. Pucciniego (2017), w tytułowej roli w operetce "Księżniczka Czardasza" I. Kalmana (2018) i jako Marta w operze „Straszny Dwór” S. Moniuszki (Włochy 2021, Grecja 2022).  Bierze udział w festiwalach organizowanych przez Fundację AVANGART: „Mazurskim Festiwalu Operowym BELCANTO” oraz „Muzycznych Wakacjach Fundacji AVANGART”.

Piotr Wołosz (bas) - ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi. W 2006 roku debiutował na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi w partii Zbigniewa w „Strasznym Dworze” S. Moniuszki. Swoją karierę rozpoczął od pracy jako solista „Opery na zamku” w Szczecinie, oraz „Opery Wrocławskiej”. Kolejnym krokiem w jego drodze artystycznej była współpraca z „Teatrem Wielkim-Operą Narodową”, w Warszawie, „Operą i Filharmonią Podlaską” w Białymstoku, oraz „Operą Śląską” w Bytomiu.   Od roku 2013 występuje głównie we Włoszech. Do jego popisowych ról z repertuaru operowego należą m.in.: Sarastro w „Czarodziejskim Flecie”, oraz Bartolo w „Weselu Figara” W.A. Mozarta, Zbigniew i Skołuba w „Strasznym Dworze” S. Moniuszki, Don Basilio w „Cyruliku Sewilskim” Verdiego, Warłam w operze „Borys Godunow” Musorgskiego, Timur w „Turandot”, Colline w „Cyganerii” G. Pucciniego”.  Wykonuje także utwory oratoryjne. W 2015 roku założył wspólnie z żoną Fundację na rzecz Kultury i Sztuki AVANGART, której głównym zadaniem jest propagowanie muzyki poważnej wśród społeczeństwa. Poprzez działalność Fundacji wspiera także rozwój i daje możliwości młodym utalentowanym muzykom zaistnienia w świecie opery.

Prowadzenie koncertu - Jan Połowianiuk

Koncert będzie podzielony na dwie części, a w przerwie pomiędzy nimi zaprosimy Państwa na lampkę szampana i słodki poczęstunek - będzie to doskonała okazja do złożenia sobie noworocznych życzeń.

Fundacja na rzecz Kultury i Sztuki AVANGART powstała w 2015r. Jej głównym celem jest umożliwienie szerokiej publiczności obcowania ze światem opery na najwyższym światowym poziomie. Jest organizatorem oraz wykonawcą wielu koncertów i przedstawień operowych w Polsce. Współpracuje z gwiazdami opery z całego świata (Polska, Włochy, Hiszpania, Gruzja, Rosja, Albania oraz Brazylia). Fundacja może poszczycić się produkcjami operowymi wystawionymi w przestrzeni pozateatralnej z wykorzystaniem obiektów architektonicznych i przyrodniczych. Jej dwa festiwali: „Mazurskiego Festiwalu Operowego BELCANTO” oraz „Muzycznych Wakacji z Fundacją AVANGART” na Pomorzu, stały się rozpoznawalne i zdobywają coraz większą renomę na operowej mapie Polski.

Fundacja AVANGART współpracuje z wieloma partnerami z Polski i z zagranicy. Jest ambasadorem polskiej narodowej opery „Straszny Dwór”, który po raz pierwszy w historii wystawiła na festiwalach we Włoszech i w Grecji. 

Serdecznie zapraszamy!


Galeria