Logo
Loading

Koncert OLD STARS I PRZYJACIELE

01.02.2024

Zapraszamy na koncert lokalnych muzyków już 24 lutego, godz. 17:00

Koncert OLD STARS I PRZYJACIELE to pomysł na zaprezentowanie brzemienia zespołu akordeonowego z towarzyszeniem innych instrumentów wspólnie prezentujących muzykę w różnych formach i stylach (klasyka, rozrywka, jazz, folk). W tym przedsięwzięciu zespołowi akordeonowego towarzyszą znakomici koncertujący muzycy, którzy jednocześnie są nauczycielami w zgierskich szkołach muzycznych.

Oktet Akordeonowy OLD STARS występujący także z towarzyszeniem fletu i śpiewu, powstał w 2012 roku z inicjatywy Sławomira Stopczyka – nauczyciela klasy akordeonu w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Zgierzu. W jego skład wchodzą absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Zgierzu, Społecznej Szkoły Muzycznej II st. w Zgierzu, Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. St. Moniuszki w Łodzi oraz Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, których połączyła pasja do akordeonu i muzyki.

Repertuar zespołu obejmuje muzykę rozrywkową i klasyczną. Muzycy korzystają z gotowej literatury przygotowanej na zespół akordeonowy, jak również wykonują utwory aranżowane przez dyrektora artystycznego zespołu Sławomira Stopczyka oraz Pawła Niewiadomego.

OLD STARS zdobywał wyróżnienia na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym „Concertina” w Giżycku oraz Ogólnopolskim Festiwalu Akordeonowym w Solcu Zdroju. Uświetniał również Ogólnopolski Zjazd Studentów Muzykologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Zespół koncertował na terenie województwa łódzkiego, biorąc udział w życiu kulturalnym miast, w szczególności: Zgierza, Aleksandrowa Łódzkiego, Pabianic i Łodzi. Muzycy występowali między innymi z recitalami w Pabianicach w ramach cyklu „Muzyka w Zacnym Dworze” organizowanym przez Muzeum Miasta Pabianice, jak również podczas Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi, czy w Aleksandrowie Łódzkim podczas cyklu letnich i jesiennych koncertów.

OLD STARS powstał dzięki przychylności Dyrekcji Zgierskiej Szkoły Muzycznej w Zgierzu. Mecenat artystyczny nad zespołem sprawuje Towarzystwo Muzyczne PIANO ze Zgierza.

Bilety w cenie 30 zł w sprzedaży od 2 lutego, godz. 9:00.