Logo
Loading

Konkurs Ośmiu Wspaniałych - eliminacje zgierskie

18.03.2022

Zakończyły się eliminacje miejskie XXVIII Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych 2022”. Jego celem jest promowanie pozytywnych, prospołecznych postaw i działań młodzieży na rzecz najbliższego otoczenia oraz upowszechnianie życzliwości na co dzień jako antidotum na agresję i brutalizację życia. Konkurs promuje młodych ludzi, mających z jednej strony pozytywną projekcję własnego życia, z drugiej zaś wrażliwość na potrzeby człowieka słabego, szukającego wsparcia i pomocy.

Spośród kandydatów zgłoszonych do zgierskiego etapu konkursu wyłoniono jedną laureatkę. Została nią Hanna Graczyk, uczennica Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Zgierzu z Oddziałami Dwujęzycznymi i Oddziałami Sportowymi. Hania będzie reprezentantką Zgierza w eliminacjach ogólnopolskich, które odbędą się na początku kwietnia w Warszawie. W tegorocznej edycji miejskiej przyznano także wyróżnienie dla Igi Majewskiej, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 3 w Zgierzu.

Rozstrzygnięcia konkursu dokonało pięcioosobowe Jury, w którego skład weszli: Barbara Andrzejczak – pedagożka z SLO im. R. Traugutta w Zgierzu, Patrycja Hajdenrajch - inspektorka Wydziału Zdrowia, Spraw Społecznych i Polityki Senioralnej Urzędu Miasta Zgierza, Alicja Pietrasiewicz – instruktorka Warsztatów Terapii Zajęciowej w Zgierzu, Zuzanna Gieras – przedstawicielka wolontariatu młodzieżowego działającego w zgierskim Centrum Kultury Dziecka oraz Marek Majewski – psycholog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zgierzu. Wręczenie nagród oraz podsumowanie konkursu będą miały miejsce podczas majowej sesji Rady Miasta Zgierza.

Organizatorami miejskiego etapu „Ośmiu Wspaniałych” są Urząd Miasta Zgierza i Miejski Ośrodek Kultury w Starym Młynie w Zgierzu. Realizację wydarzenia od kilkunastu lat wspiera sponsor - Bank Spółdzielczy w Zgierzu.