Logo
Loading

Kwadratura kota - nadchodzi nowa wystawa w ZGS

09.02.2024

Zapraszamy na wernisaż  kolejnej wystawy w Zgierskiej Galerii Sztuki, który odbędzie się w piatek 16 lutego, o godz. 18:00. Tym razem będzie to z pewnością gratka dla osób, które kochają... koty!
"KWADRATURA KOTA - pastele, rysunki, obiekty" to wystawa prac Anny Kopeć - Twardowskiej, malarki i projektantki, inicjatorki wielu wystaw i działań artystycznych. Artystka była uczestniczką plenerów Land Artu, autorką felietonów o kotach, ziołach i sztuce. Jest absolwentką PWSSP Wydziału Malarstwa i Grafiki/1982 oraz Reżyserii Filmu Animowanego PWSFTv i T / 1984 w Łodzi.

Jak sama artystka mówi: "Kot, ta niezwykła i tajemnicza istota, jest dla mnie nieustającym źródłem inspiracji, a tym samym tematem dominującym w moich pracach. Oprócz idealnych proporcji, pięknego futerka i hipnotyzujących oczu, posiada swoją niepowtarzalną osobowość. Jest w niej coś uniwersalnego, jakaś ponadczasowa mądrość i zrównoważenie. Doskonale przypomina nam o znaczeniu Czasu Teraźniejszego. Jednakże, cokolwiek by namalować, narysować, wyrzeźbić lub napisać o Kocie – temat pozostanie otwarty… Aktualna wystawa moich prac, jest prezentacją wybranych pasteli, rysunków, szkła artystycznego, a także projektów mebli wiklinowych realizowanych w Muzeum Plecionkarstwa w Nowym Tomyślu.

Wystawa będzie czynna do 5 marca 2024 r., od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-20:00 oraz w weekendy w godzinach pracy Starego Młyna.

ZAPRASZAMY!