Logo
Loading

Monodram Hanny Śleszyńskiej

15.02.2024

W ramach Zgierskiego Tygodnia Kobiet zapraszamy na monodram w wykonaniu Hanny Śleszyńskiej pt. "Judy", który na scenie Starego Młyna odbędzie już 7 marca o godz. 19:00.

Sprzedaż biletów rusza w piątek 16 lutego, od godz. 9:00 online i w kasie Starego Młyna.

Cena: 80 zł/os. lub 70 zł dla posiadaczek Zgierskiej Karty Mieszkańca. Ze zniżki można skorzystać tylko przy zakupie w kasie, na ul. Długiej 41 A. 


„JUDY” to niezwykła, poruszająca historia legendy Hollywood.

Znajdujemy się  sam na sam z aktorką w jej garderobie. Przed nią koncert w Kopenhadze, jak się okaże ostatni, za kilka miesięcy zginie tragiczną  śmiercią.  Do wyjścia na scenę  zostało kilkadziesiąt  minut. Słuchamy opowieści o życiu, karierze, miłościach, dzieciach, wzlotach i upadkach, uzależnieniach, o bezwzględności producentów. Mówiąc w skrócie - o świecie, w którym liczy się  tylko pieniądz i to, czy ten pieniądz jeszcze możesz zarobić. W 2006 roku sztuka podbiła Brodway.

Obsada: Hanna Śleszyńska, Hubert Podgórski/ Piotr Tołoczko
Tekst i reżyseria: Sławomir Chwastowski
Scenografia: Witold Stefaniak
Kostiumy: David Zaleski, Varvara Frol
Czas: 100 minut


HANNA ŚLESZYŃSKA to artystka uniwersalna - aktorka teatralna,  filmowa i telewizyjna. Jest obdarzona wielką siłą głosu i wspaniałym aktorskim talentem. Swobodnie czuje się zarówno w rolach dramatycznych, komediowych jak i musiacalowych. Jej aktorska specjalność to przede wszystkim spektakle muzyczno-kabaretowe.

Przez długie lata była gwiazdą "Kabaretu Olgi Lipińskiej" i filarem "Gali Piosenki Biesiadnej" Zbigniewa Górnego. Wraz  z Piotrem Gąsowskim, Robertem Rozmusem i Wojciechem Kaletą tworzy formację kabaretowo-estradową "Tercet czyli Kwartet".

Zagrała w wielu filmach fabularnych i serialach telewizyjnych. Z tych ostatnich największą popularność przyniosły je role: gosposi Jadzi w "Rodzinie zastępczej", siostry Eugenii Basen w "Daleko od noszy" i pani Irenki w "O mnie się nie martw".

Systematycznie występuje w kilku warszawskich teatrach i jeździ po Polsce z recitalami wokalnymi.