Logo
Loading

Muzycy legendarnego Breakout już wkrótce na naszej scenie

23.09.2022

Październik to dla nas wyjątkowy miesiąc - miesiąc, w którym świętować będziemy 1. Urodziny Starego Młyna.  Z tej okazji ten jesienny miesiąc będzie obfitował w wiele artystycznych wydarzeń, na które już dziś zapraszamy. 

W niedzielę 23 października o godz. 19:00 na naszej scenie wystąpią muzycy legendarnego zespołu BREAKOUT !! 
OLD BREAKOUT to reaktywacja legendy. Jest muzyczną inicjatywą członków oryginalnego składu BREAKOUT Tadeusza Nalepy – legendy polskiej sceny blues-rockowej z lat siedemdziesiątych - Tadeusza Trzcińskiego, Józefa Hajdasza, Winicjusza Chrósta, Krzysztofa Dłutowskiego i Wojciecha Morawskiego. Muzycy zagrają w hołdzie Tadeuszowi Nalepie, upamiętniając 15 rocznicę śmierci Ojca Polskiego Bluesa.

Bilety w cenie 50 zł/os. będą do nabycia już początkiem października. 

OLD BREAKOUT to reaktywacja legendy - muzyczna inicjatywa członków oryginalnego składu BREAKOUT - założonej przez Tadeusza Nalepę legendy polskiej sceny blues-rockowej z lat siedemdziesiątych.

W 1970 roku Tadeusz Trzciński, na prośbę Tadeusza Nalepy, kompletuje skład do (jak się okazało) jednej z najważniejszych płyt w historii polskiego bluesa. Powstaje przełomowy album "Blues Breakout", nagrany w składzie: Tadeusz Nalepa - śpiew, gitara, Tadeusz Trzciński -harmonijka ustna, Dariusz Kozakiewicz - gitara, Jerzy Goleniewski - gitara basowa, Józef Hajdasz - perkusja, z tekstami Bogdana Loebla.

Następnie Trzciński  nagrywa z Nalepą i Kubasińską jeszcze trzy kolejne wyśmienite płyty: "Mira", "Karate" i "Ogień" aby w kolejnych latach spełniać się w realizacji dźwięku najważniejszych festiwali i międzynarodowych tras koncertowych największych polskich gwiazd, a także nagłaśnia koncert Raya Charlesa.

W 2013 roku, przy okazji Festiwalu "Lep na Bluesa", dawni przyjaciele Nalepy z zespołu postanawiają zlepić projekt upamiętniający jego muzykę i ku radości publiczności od tamtej pory koncertują po Polsce, Litwie, Czechach, Austrii i Niemczech. 

W 2018 roku nagrywają także płytę "Old Breakout -Tribute to Nalepa & Kubasińska". W ramach tego projektu współpracują ze sobą członkowie Breakoutu z lat '70 i '80: Tadeusz Trzciński, Józef Hajdasz, Winicjusz Chróst, Krzysztof Dłutowski, Wojciech Morawski, a do nagrania płyty dołącza także Dariusz Kozakiewicz, Maciej Bogusław Kubicki, Marcin Kołdra, Sławek Burakowski, Monika Urlik i kilku innych doskonałych bluesmanów, którzy wspólnie tworzą niepowtarzalną ucztę muzyczną. 

Latem 2022 muzycy Old Breakout ponownie weszli do studia aby stworzyć kolejny album z przebojami Breakoutu i Nalepy. I tak jak w 88 roku Nalepa nagrał z zespołem Dżem studyjny album „Numero Uno”, tak i teraz do współpracy z Old Breakout zaproszenie przyjął mistrz gitary Jerzy Styczyński (Dżem). Płyta będzie dostępna dla fanów od połowy września 2022 roku.

Dla mieszkańców Zgierza i Łodzi zespół Old Breakout wirtuozersko wykona największe przeboje Breakoutu i Tadeusza Nalepy z lat ’70 i ’80.

W składzie:

Tadeusz TRZCIŃSKI (Breakout) - harmonijka ustna

Maciej Bogusław KUBICKI (Breakout) - gitara basowa

Marcin KOŁDRA - wokal, gitara,

Sławek BURAKOWSKI - gitara,

Łukasz BILIŃSKI - perkusja.


ZAPRASZAMY!!