Logo
Loading

Ogień w głowie na rozpoczęcie wakacji

19.05.2023

W piąte i sobotę 23 i 24 czerwca, już po raz 19. odbędzie się w Zgierzu Ogólnopolski Przegląd Filmów Niezależnych „Ogień w głowie". Z pewnością uwadze wielbicieli/wielbicielki tego festiwalu nie umknęła zmiana w jego nazwie. Od tego roku rozszerzamy formułę konkursu, do którego swoje niezależne produkcje mogą zgłaszać także studenci/studentki i absolwenci/absolwentki szkół artystycznych. W konkursie jury wybierze najlepszy film, który otrzyma Grand Prix, przyznana będzie także nagroda publiczności. 

Na fanów i fanki kina autorskiego czekać będzie ponad 3 godziny seansu, na który składają się produkcje fabularne, dokumenty, jak i animacje. 

Jak zwykle konkursowi, który jest najważniejszą częścią przeglądu, towarzyszyć będą: pokazy filmowe, spotkanie z jury i twórcami/twórczyniami, wystawa fotografii oraz koncert. W tym roku wystąpi dla Was zespół WCZASY


„Ogień w głowie”, to nie największy festiwal filmowy, ale przez lata zgromadził wierną publiczność i zyskał ważne miejsce na festiwalowej mapie Polski. Świadectwem tego niech będzie informacja, że w tym roku otrzymaliśmy niemal 100 zgłoszeń, m.in. z: Warszawy, Białegostoku, Bydgoszczy, Krakowa, Nowego Sącza, Szczecina, Wrocławia, Poznania, Jeleniej Góry… Koniecznie sprawdźcie ile ognia jest w głowach niezależnych twórców i twórczyn! 

Szczegółowy program już wkrótce.

Autorem plakatu do tegorocznej edycji "Ognia w głowie" autorstwa NS1 aka Enes Jeden