Logo
Loading

Ośmiu Wspaniałych

25.03.2023

Miejski Ośrodek Kultury kolejny już rok jest zaangażowany w organizację Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Na początku marca odbyła się u nas tegoroczna zgierska edycja lokalna - kategoria ÓSEMKA JUNIOR w XXIX edycji tego konkursu.

Należy podkreślić, że od wielu lat partnerem i sponsorem tego konkursu jest zgierski Bank Spółdzielczy. 


W 2023 roku do Jury zostali zaproszeni/zaproszone:

Emil Wiktorowski – pedagog, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zgierzu
Barbara Andrzejczak - pedagożka , SLO im. R. Traugutta w Zgierzu
Patrycja Hajdenrajch – inspektorka Wydziału Zdrowia, Spraw Społecznych i Polityki Senioralnej  Urzędu Miasta Zgierza
Małgorzata Potakowska – kierowniczka Warsztatu Terapii Zajęciowej  PSONI w Zgierzu
Jan Kazimierz Budzyński – przedstawiciel Wolontariatu przy Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu

Po wnikliwej analizie zgłoszeń i wysłuchaniu kandydatów i kandydatek, wyłoniono laureatkę -  AMELIĘ PAŁĄGIEWICZ, która będzie reprezentowała nasze miasto w eliminacjach ogólnopolskich.
Jury postanowiło także przyznać wyróżnienia. Otrzymują je: Justyna Góralska (SP10 w Zgierzu) i Martyna Oleska (SP3 w Zgierzu).

/opis działalności laureatki/

Amelia Pałągiewicz to uczennica ósmej klasy Szkoły Podstawowej nr 10 w Zgierzu. Wyróżnia ją wyjątkowa wrażliwość na krzywdę i niedolę drugiego człowieka. Jest oczywiste, że nie mogła pozostać obojętna w obliczu wojny i ciężkiej sytuacji, w jakiej znaleźli się nasi sąsiedzi – naród ukraiński. Amelia organizowała akcje, które miały na celu pozyskanie funduszy na rzecz ofiar wojny. Na zaproszenie swojej rodziny gościła ukraińskich uchodźców na kolacji świątecznej, pragnąc okazać serce i wprowadzić choć trochę radości w ich życie. Jest wolontariuszką Szlachetnej Paczki oraz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Wykorzystując swoje wyjątkowe podejście do dzieci jest też animatorką zajęć dla najmłodszych, np. podczas pikniku na zgierskim osiedlu Proboszczewice. Dużo wolnego czasu poświęca na zabawy z dziećmi w szkolnej świetlicy.
Angażuje się w akcje organizowane przez szkołę, m.in. otaczając troską i porządkując groby i miejsca kultu religijnego w Zgierzu.
Od wielu lat aktywnie działa w Samorządzie Szkolnym, obecnie pełni funkcję zastępczyni przewodniczącego.
Bierze udział w akcjach i projektach organizowanych nie tylko przez Szkołę Podstawową  nr 10 w Zgierzu, ale także przez instytucje miejskie.