Logo
Loading

Pierwszy numer młodzieżowej CEBULI

20.12.2022

Od listopada tego roku w Starym Młynie odbywają się spotkania redakcyjnej grupy młodzieżowej, które zaowocowały (choć w tym przypadku brzmi to nieco dziwnie) pierwszym numerem gazety CEBULA.

Nasza redakcja to zbiór nieoczekiwanych osobowości, z połączenia których powstaje szaleństwo i kreatywność.Na ten krajobraz składają się piętrzące się góry sarkazmu, rwące potoki pomysłowości, niespokojne morza hiperaktywności i rozległe połoniny skrywanej łagodności. Czemu CEBULA? Bo ma wiele warstw, można ją rozbierać na elementy pierwsze, podkreślać nią smak, ale i uronić łzę. Cały kosmos różnorodności – to świetnie oddaje klimat redakcyjnej ekipy i twórczych prób, które podejmujemy.

Co znajdziecie w najnowszym, świątecznym numerze?

- pasjonujący wywiad z panią Renatą Smoczyńską z księgarni "Pan Tadeusz" przeprowadzony przez Julię Słomkę 
- recenzję wystawy o designie PRL-u pióra Oli Garbolińskiej
- artykuł o świętach w Ukrainie (Jan Andrzejczak)
- recenzję świątecznej powieści "Kochany święty Mikołaju" (także Julii)
- artykuł o noworocznych postanowieniach autorstwa Basi Wieczorek

a także komiks Oliwii Gałązki, przepisy świąteczne (oczywiście z cebulą!), poemat o komunikacji miejskiej, sondę uliczną, świąteczną playlistę, wiersz i sporo graficznych ciekawostek.

Redakcja w składzie: Julia Słomka, Gabrysia Smulczyk, Ola Krysicka, Janek Andrzejczak, Wojtek Medyński, Ola Garbolińska, Oliwia Gałązka, Alicja Ślaska, Agata Konieczna, Basia Wieczorek, Kalina Biernacka, Krzysztof Andrzejczak.

Projekt okładki: Kalina Biernacka.
Skład i opieka merytoryczna: Anna Perek-Kowalska. 

A kto odpowiada za tytułowe literki? Sprawdźcie na ostatniej stronie gazety, którą można znaleźć m.in. w Starym Młynie.

Dobrej lektury! Galeria