Logo
Loading

Pomoc dla dzieci ukraińskich mieszkających w Zgierzu.

13.03.2022

Po propozycji nieodpłatnego korzystania z naszej (i filii) oferty przez społeczność ukraińską ze Zgierza, pora na nasze dalsze zaangażowanie w rozsądną pomoc ludziom, którzy uciekli do Zgierza przed wojną.

Wspólnie z Centrum Kultury Dziecka Zgierz ruszamy także do działań w miejscu pobytu ukraińskich dzieci, aby w bezpiecznej przestrzeni dać im trochę radości i wytchnienia. Jeśli chcielibyście dołączyć do tej inicjatywy, mamy propozycję. Od 14.03. do Starego Młyna (ul. Długa 41A) można przynosić:

- zabawki edukacyjne (przede wszystkim puzzle, memory, gry niewymagające znajomości jęz. polskiego, instrumenty muzyczne dla dzieci);

- sprzęt sportowy i rekreacyjny (piłki do gry, kometki, rowerki dziecięce itp.);

- materiały papiernicze i plastyczne do zajęć manualnych, malowanki.

Natomiast w każdy wtorek w godz. 9.00-20.00 można przynosić do naszej siedziby słodycze i świeże owoce, które następnego dnia przetransportujemy do punktu przy ul. Pułaskiego, gdzie aktualnie przebywa ok. 100 dzieci z Ukrainy.

Oczywiście zabawki, gry itp. nie muszą być nowe, ale prosimy by były w dobrym stanie. Będziemy na miejscu wspólnie uzgadniać, odbierając je od Państwa, czy nadają się dla małych Ukrainek i Ukraińców.

Z góry bardzo dziękujemy i czekamy na Wasze wrażliwe i otwarte serca.