Logo
Loading

Premiera płyty zespołu LINIA 16

27.09.2023

Koniec września wybrzmi w Zgierzu muzyką alternatywną! Linia 16 wydaje swoją debiutancką płytę już 29 września. Album promuje singiel oraz wideo “Co jakiś czas”.


“Jak z linii tramwajowej zrobić metaforę życia? Oni to potrafią!” Linia 16 –  zespół, który na co dzień swoje próby obywa w MOKu, uruchamia “Komunikację zastępczą”. 

Linia 16 to powstały w Zgierzu zespół, który pierwotnie miał być studyjnym projektem dwójki znajomych z zacięciem do tworzenia muzyki. Nazwa pochodzi od nieistniejącej już linii tramwajowej numer 16, która łączyła Zgierz z Łodzią w latach 2008 – 2017. Dziś “szesnastka” to dla liderów zespołu nostalgiczny przejazd w poszukiwaniu beztroskich lat bez zmartwień i problemów. To także symboliczna droga zdobywania wiedzy, doświadczenia, budująca dojrzałość artystyczną.


 “Komunikacja zastępcza” to połączenie wielu nieoczywistych brzmień. Wpływy post punku, shoegaze’u, grunge’u i szeroko pojętej muzyki alternatywnej to naprawdę niewiele by w pełni określić charakter tej płyty. W muzyce jak i tekstach znajdziemy sporo melancholii, która nierzadko przełamywana jest przesterowanymi gitarami i mocną perkusją z żywym, energicznym tempem. Wszystko razem tworzy bardzo ciekawą podróż - trasę, podczas której każdy słuchacz będzie miał okazję wyciągnąć coś, z czym się utożsami.

Album rozpoczyna klimatyczne intro, które wprowadza w atmosferę podróży miejską komunikacją. Z każdym kolejnym przystankiem zespół przekonuje o swojej różnorodności. Nie brakuje tu momentów spokojnych, refleksyjnych przerw, szeptów czy delikatnych wokali. Równowagę zapewnia sporo silnych, czasem nie do końca spodziewanych zrywów.

Jest to debiutancki materiał nagrany i wyprodukowany we własnym, amatorskim studiu. Autorami muzyki i tekstów są Maciek Karwat i Kamil Ciszewski. Gościnnie głosu udziela Anita Michalska oraz Aleksandra Wróblewska. Płyta zostanie wydana w wersji cyfrowej na wszystkich platformach streamingowych oraz w wersji fizycznej o limitowanym nakładzie, na której znajdzie się kilka bonusowych utworów. Premiera odbędzie się 29.09.2023.

Wydawnictwo zostało objęte patronatem serwisu Polska Muzyka Alternatywna oraz Miejskiego Ośrodka Kultury Stary Młyn w Zgierzu. 

Zespół występuje również na żywo, w składzie:

Kamil Ciszewski – wokal, syntezator
Maciej Karwat – gitara, wokal wspierający 
Mateusz Jacczyk – bas, wokal wspierający
Sebastian “Kowal” Kowalski - perkusja


fot. Lech BaczynskiLink do singla na platformach streamingowych: https://snd.click/hgqq

Chłopakom ogromnie gratulujemy i obiecujemy dalsze wsparcie. A już wkrótce także u nas będzie dostępna ich pierwsza płyta.
Stay tuned ;)

Jeśli chcecie zobaczyć ich występ w programie "Budzi się ludzi" w TVP Łódź 3, to zapraszamy od 8:42 min.