Logo
Loading

Program 19. OPFN "Ogień w głowie"

14.06.2023

23 i 24 czerwca już po raz 19. odbędzie się w Zgierzu Ogólnopolski Przegląd Filmów Niezależnych „Ogień w głowie". 

Na fanów kina autorskiego czekać będzie ponad 3 godziny seansu, na który składają się produkcje fabularne, dokumenty, jak i animacje.
W konkursie jury wybierze najlepszy film, który otrzyma Grand Prix, przyznana będzie także nagroda publiczności.
W jury tegorocznej edycji zasiądą: Leszek Dawid (reżyser), Julia Orlik (reżyserka i twórczyni animacji), Jan Grobliński (operator filmowy).

Jak zwykle konkursowi, który jest najważniejszą częścią przeglądu, towarzyszyć będą: pokazy filmowe, spotkanie z jury i twórcami, wystawa fotografii oraz koncert zespołu Wczasy.

„Ogień w głowie”, to nie największy festiwal filmowy, ale przez lata zgromadził wierną publiczność i zyskał ważne miejsce na festiwalowej mapie Polski. Świadectwem tego niech będzie informacja, że w tym roku otrzymaliśmy niemal 100 zgłoszeń, m.in. z: Warszawy, Białegostoku, Bydgoszczy, Krakowa, Nowego Sącza, Szczecina, Wrocławia, Poznania, Jeleniej Góry… Koniecznie sprawdźcie ile ognia jest w głowach niezależnych twórców!


PROGRAM

23 czerwca (piątek)

18.00 wernisaż wystawy „Sąsiedzi. Oblicza Miasta Tkaczy” – wystawa fotografii Piotra Tołłoczko (Galeria Sztuki MOK, III piętro)
19.30 koncert zespołu Wczasy (sala widowiskowa, I piętro)*

24 czerwca (sobota)

13.00 „Mavka i strażnicy lasu” – pokaz przedpremierowy w jęz. ukraińskim, seans biletowany
"Мавка лісова пісня" показ предпрем'єровий на українській мові,сеанс по білетам
15.00 spotkanie z jurorami konkursu: Julią Orlik, Leszkiem Dawidem i Janem Groblińskim, prowadzenie Kuba Niedziela (Galeria Sztuki MOK, III piętro)
16.00  przegląd filmów konkursowych (sala widowiskowa, I piętro)
19.30 omówienie filmów konkursowych (sala widowiskowa, I piętro)
21.00 pokaz filmów: "To nie będzie film festiwalowy", "Jestem tutaj", "Quidquid latine dictum sit, altum videtur" oraz "Mój dziwny starszy brat" w reż. Julii Orlik – pokaz towarzyszący (sala widowiskowa, I piętro)
22.00 ogłoszenie werdyktu jury i wręczenie nagród (sala widowiskowa, I piętro).

*wstęp wolny, obowiązują bezpłatne wejściówki od pobrania na bilety.starymlynzgierz.pl oraz w kasie MOK