Logo
Loading

Przegląd prac z pracowni plastycznych MOK

17.04.2023

Już w najbliższy piątek serdecznie zapraszamy do naszej galerii. Tym razem swoje prace zaprezentują uczestniczki i uczestnicy zajęć plastycznych Agnieszki Kaczmarek oraz grafiki warsztatowej Marii Łuczak. „Przegląd" pokazuje najnowsze linoryty z pracowni grafiki warsztatowej oraz prace plastyczne z pracowni Agnieszki Kaczmarek. Jest ekspozycją ich pasji i radości tworzenia.

PRACOWNIA AGNIESZKI KACZMAREK:

Uczestniczki zajęć plastycznych pogłębiają zainteresowania plastyczne, tworząc na zajęciach: rysunki, obrazy, biżuterię z filcu, rzeźbę z gliny oraz na wybrane przez siebie tematy. Co mówią uczestniczki o tych spotkaniach?

1. Maja Owczarczyk (kl.IV),,Najbardziej lubię malować na płótnie krajobrazy".

2.Tosia Ciosińska ( kl.V),, Lubię malować farbami akrylowymi, lubię też rysować- tematy jak kwiaty i ludzie".

3.Agata Sasin(kl.V),,Lubię karykatury ,malować farbami akwarelowymi, olejnymi ,interesuję mnie anatomia plastyczna"'

4.Syntia Dąbrowska (kl.VI),, Lubię malować postacie, moją ulubiona technika to rysunek".

5.Helena Zawada ( kl. VI),,Najbardziej lubię szkicować postacie ,martwą naturę".

6. Nikola Janas ( kl.V). 


PRACOWNIA MARII ŁUCZAK:

Zajęcia graficzne w MOKu zachęcają do bezinteresownej twórczości, rozwijają wyobraźnię i kreatywność. Ich celem jest popularyzowanie grafiki warsztatowej ( linorytu, monotypii, kolografii, stemplowania i itp.) Cotygodniowe spotkania, szkice, korekty , opracowanie matrycy, rozwijają umiejętności posługiwania się graficznymi środkami wyrazu - czarną i białą linią, plamą, akcentem barwnym ,fakturą. Przez tradycyjne metody uczą cierpliwości i sumienności , mogą być przeciwwagą do negatywnego wpływu nowoczesnych mediów. „Przegląd„ pokazuje najnowsze linoryty grupy dziecięcej i starszych. Jest ekspozycją ich pasji i radości tworzenia.


Wernisaż odbędzie się w piatel 17 kwietnia o godz. 18:00. Zapraszamy!


Galeria