Logo
Loading

"Ogień w głowie" 2022 – podsumowanie 18. edycji

20.06.2022

18. edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Amatorskich "Ogień w głowie" dobiegła końca.

Dwa dni festiwalowe to poza konkursem filmów krótkometrażowych, który jest zawsze najbardziej emocjonującą częścią "Ognia w głowie", wiele wydarzeń towarzyszących. Pierwszego dnia uczestnicy festiwalu mieli okazję obejrzeć film "Magdalena", po którym odbyło się prowadzone przez Kubę Niedzielę spotkanie z jego twórcami: Filipem Gieldonem (reżyser) i Magdaleną Żak (aktorka). Zgromadzona publiczność chętnie zabierała głos i dzieliła się opiniami o filmie. Finałem pierwszego dnia był koncert krakowskiego zespołu Kirszenbaum.

W sobotnie przedpołudnie rozpalaliśmy wyobraźnię młodszych widzów – pokazem filmu "Detektywa Bruno" połączonego ze spotkaniem z Iwo Rajskim, 11-letnim aktorem odtwarzającym rolę Oskara. Podczas spotkania, które prowadził Michał Falk, nie zabrakło wybuchów śmiechu, bardzo konkretnych pytań od uczestników i pamiątkowych zdjęć. 

Tego dnia także otworzyliśmy wystawę fotografii Przemka Wiśniewskiego pt. "Uchodźcy z Ukrainy", którą można oglądać w Zgierskiej Galerii Sztuki do końca lipca. Po wydarzeniu nastał czas na to, na co z pewnością czekało spore grono wielbicieli kina niezależnego i twórcy konkursowych propozycji – przegląd 14 nadesłanych z całej Polski filmów! Cieszymy się z docierających do nas głosów, że poziom produkcji był wysoki i niezwykle wyrównany.
W konkursie przyznano Grand Prix, wyróżnienia oraz nagrodę publiczności.

A oto szczegółowy protokół z posiedzenia Jury:

Protokół z dn. 18 czerwca 2022 r. 

z posiedzenia Jury XVIII Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Amatorskich „Ogień w głowie” przeprowadzonego w Miejskim Ośrodku Kultury Stary Młyn w Zgierzu (ul. Długa 41A), w dniu 18 czerwca 2022 r.

Jury w składzie: Filip Gieldon – reżyser, Magdalena Żak – aktorka oraz Kamil Wójcik – twórca animacji po obejrzeniu 14 filmów postanowiło przyznać nagrodę Grand Prix, w wysokości 3000 zł Zlacie Veresniak, autorce filmu „Ada” za wyjątkową wrażliwość i delikatność oraz za dojrzałość języka filmowego.

3 wyróżnienia w wysokości 500 zł każde dla:
- Mai Markowskiej, autorki filmu „Papierosy”,
- Filipa Szuksztula, autora filmu „Winda”,
- Adama Sikory, autora filmu „Węglarz”.

Nagrody publiczności w wysokości 500 zł, (po podliczeniu głosów z ankiet) otrzymuje Maciej Sławuski za film „Moja Pasja”.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom, a naszych wspaniałych widzów zapraszamy za rok!


Zdjęcia w galerii oznaczone herbem Miasta Zgierza: Krzysztof Głowacki – dziękujemy! 

Galeria