Logo
Loading

Seans przyjazny sesnorycznie

04.06.2024

Zwróćcie uwagę na najbliższą niedzielę w repertuarze Kina w Starym Młynie! Ruszamy na stałe seansami przyjaznymi sensorycznie, które szczególnie polecamy osobom w spektrum. W czerwcu będzie to jeden film dla najmłodszych, ale postaramy się by w przyszłości było też coś dla starszego widza.

Czym są takie senase? Przytaczamy definicję Fundacji Pomoc Autyzm

"Pokazy filmowe przyjazne sensorycznie uwzględniają specyficzne trudności osób w spektrum autyzmu, są okazją do korzystania z oferty kulturalnej, tak łatwo dostępnej dla większości społeczeństwa. Pozwalają na dostosowanie seansów tak, by osobom ze spektrum było w nich łatwiej uczestniczyć.

Dostosowanie seansu polega na zmianie natężenia oświetlenia oraz dźwięku, tak, by doświadczenie oglądania filmu na dużym ekranie uczynić maksymalnie przyjazne nadwrażliwym zmysłom. Przed pokazem nie są wyświetlane reklamy, by nie rozpraszać uwagi widzów. W trakcie seansu nie obowiązuje zasada całkowitej ciszy – można komentować film, śpiewać piosenkę razem z bohaterem, tańczyć razem z nim, wyrażać ekscytację, wędrować po sali, itp. Rodzice nie muszą już czuć się nieswojo w kinie, kiedy ich dziecko całym sobą raduje się z filmu."

W tym miesiącu taki sposób obejrzymy 9 czerwca, o godz. 11:00 "Basię". Przy okazji przypominamy, że bilety dla OzN i ich opiekunów kosztują tylko po 13 zł, przy czym można je kupić na miejscu, w kasie MOK. Jeśli osoba nie ma widocznej niepełnosprawności - należy okazać dokument poświadczający jej orzeczenie.

„Basia. Jestem w sam raz”

Kategoria wiekowa: 4+
Czas trwania: 45 min
Wersja językowa: dubbing

Basia ma charakterek i mówi, co myśli. I co czuje. Misiek Zdzisiek też – bo lubi robić to, co Basia. Rezolutna pięciolatka i przyjaciele powracają w nowej odsłonie adaptacji uwielbianych książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak!

Bystra Basia jest pełna uroku, energii i pasiastego humoru, dzięki czemu jej życie nigdy nie jest nudne! Uwielbia żelki i zwierzęta. Bardzo chciałaby mieć psa. Kocha swoich przyjaciół, braci oraz pluszowego Miśka Zdziśka, z którym nie rozstaje się ani na krok. Każdy dzień jest dla niej przygodą, podczas której uczy się czegoś nowego. Zakupy w centrum handlowym, dzień na placu zabaw i urodziny w muzeum? Będzie su-pe-ro-wo!

Serial „Basia” to różnorodne emocje i dużo humoru! Przygody ukochanej pięciolatki pomagają najmłodszym zrozumieć świat, zachęcają do odwagi w byciu sobą i pokazują, że wszyscy jesteśmy w sam raz.

Odcinki serialu, które zobaczymy w trakcie seansów:

1.Basia i plac zabaw
2.Basia i urodziny w muzeum
3.Basia i alergia
4.Basia i moda