Logo
Loading

Słodkobłękity 2023 - werdykt

25.09.2023

Kolejna edycja Słodkobłękitów już za nami. Dziękujemy wszystkim artystom i artystkom za Wasze spektakle, naszemu jury i oczywiście najlepszej pod słońcem publiczności. A poniżej publikujemy protokół jury. 


Jury 28. Słodkobłękitów – Zgierskich Spotkań Małych Teatrów, w składzie:
Weronika Fibich, Marcin Brzozowski, Leszek Karczewski
po obejrzeniu 7 spektakli konkursowych postanowiło przyznać jak następuje:


Nagroda główna im. Mariana Glinkowskiego w wysokości 4000 zł za mówienie „własnym głosem, we własnej sprawie i na własną odpowiedzialność” dla Teatru Natalii Świniarskiej z Olsztyna za spektakl-manifest Moje ręce krzyczą.

Nagroda za sceniczny debiut teatralnej wspólnoty w wysokości 2000 zł dla Spółdzielni Artystycznej z Ograniczoną Odpowiedzialnością z Łodzi za spektakl Deformacja sensoryczna.

Wyróżnienie za udany mash-up formatów widowiskowych w wysokości 1000 zł dla Karola Barckiego z Grupy Teatralnej Pomarańcze w Uchu na Skarpie bez Kartki z Poznania/Goleniowa za działanie Największy Złodziej Performensów w Polsce.

Marcin Brzozowski – w związku z faktem, że spektakl Spółdzielni Artystycznej z Ograniczoną Odpowiedzialnością z Łodzi pt. Deformacja sensoryczna miał premierę w Teatrze Szwalnia w Łodzi – nie wziął udziału w dyskusji i decyzji dotyczącej ww. spektaklu.

Gratulujemy laureatom. Do zobaczenia za rok!

GAZETA BEZ CUKRU nr 0