Logo
Loading

Stachuriada - ruszają zgłoszenia do festiwalu literackiego

06.10.2023

W dniach 18 – 19 listopada odbędzie się już 31. edycja Festiwalu poetycko – muzycznego pn. „Stachura pozostałym”. Ten 2 dniowy festiwal potocznie zwany „Stachuriadą”, to miejsce i czas  spotkań twórców/twórczyń i miłośników/miłośniczek poezji.   

                           

Konkurs jest imprezą otwartą adresowaną do amatorów/amatorek, młodzieży (od 15 roku życia) i dorosłych. Prowadzony będzie w formie 2 odrębnych konkursów:                                                                                                                       

I. Jednego Wiersza (sobota 18 listopada)                                                                       

Uczestnik/Uczestniczka przedstawia (czyta lub recytuje) jeden utwór własnego autorstwa, napisany w języku polskim, nie nagradzany na innych konkursach oraz nie drukowany w czasopismach literackich,  ani w publikacjach książkowych.   Tematyka utworu jest dowolna, natomiast wymagana jest osobista prezentacja. W uzasadnionych przypadkach Organizator może wyrazić zgodę na zastępstwo. Czas prezentacji nie może przekraczać 8 minut. Uczestnik/Uczestniczka przesyła wraz ze zgłoszeniem jeden egzemplarz utworu.         

                        

II. Piosenki Poetyckiej (niedziela 19 listopada)                                                                       

Repertuar obejmuje dwa utwory śpiewane w języku polskim  (teksty publikowane w książkach, prasie literackiej lub utwory własne).  Łączny czas występu nie może przekraczać 12 minut. W przypadku utworu z tekstem własnym Uczestnik/Uczestniczka wraz ze zgłoszeniem przesyła tekst utworu.


Zgłoszenie do Festiwalu odbywa się poprzez przesłanie dokumentów na adres mailowy dmiklaszewska@starymlynzgierz.pl, pocztą: Miejski Ośrodek Kultury,  95-100 Zgierz, ul. Długa 41 A lub osobiste doręczenie pod wskazany adres (pn. - pt. w godz. 8.00 - 20.00)      

Podczas tegorocznej Stachuriady nie zabraknie oczywiście też interesujących wydarzeń artystycznych,  o których poinformujemy już wkrótce.

Wykorzystano zdjęcia autorstwa Lecha Baczyńskiego


REGULAMIN  

KARTA ZGŁOSZENIOWA 

OBOWIĄZEK INFORMACYNY (DOROŚLI) 

OBOWIĄZEK INFORMACYJNY (OSOBY NIEPŁENOLETNIE)