Logo
Loading

Teatralna grupa młodzieżowa w Poznaniu!

20.05.2024

Młodzieżowa grupa teatralna działająca w Starym Młynie właśnie wróciła ze swojego pierwszego festiwalu! 17 i 18 maja w Poznaniu, na scenie legendarnego Teatru Ósmego Dnia, odbywał się Festiwal Wuchta, którego głównym celem jest prezentacja spektakli teatru młodzieżowego, integracja środowiska i edukacja. Jak sama nazwa festiwalu wskazuje (wuchta w gwarze poznańskiej oznacza dużo), działo się na festiwalu bardzo dużo! Młodzież oprócz oglądania siebie nawzajem miała okazję wziąć udział w warsztatach, koncertach i spacerze performatywnym. Bardzo ważną częścią festiwalu były rozmowy – zarówno te w kameralnym gronie z ekspertami, którzy dzielili się swoimi opiniami, jak i te na forum, podczas których teatr mógł opowiedzieć o swojej pracy i odpowiedzieć na pytania widzów.

Nasza grupa młodzieżowa pokazała spektakl „Niedostateczni”, który spotkał się ze świetnym przyjęciem publiczności i ekspertów. Granie na nowej scenie, festiwalowe emocje i spotkania, udział w warsztatach – to wszystko, czego doświadczyli młodzi aktorzy to potężna dawka inspiracji i wzmocnienie do dalszej teatralnej przygody.

W spektaklu „Niedostateczni” występują: Zuzanna Bratus, Anastasiia Kiiko, Paulina Malaka, Alicja Ślaska, Lena Wrona, Mateusz Świderek i Vlada Wojciechowska.Spektakl powstał pod okiem Anny Perek-Kowalskiej. 

Zaproszeni eksperci dzielili się swoimi opiniami, a przyznawanie honorowych nagród przypadło w udziale jury młodzieżowego, które postanowiło wyróżnić 4 spektakle, w tym „Niedostatecznych”! Dodatkowo organizatorzy przyznali nagrodę za Osobowość festiwalu Alicji Ślaskiej, doceniając jej szczerość na scenie i odważny monolog powiedziany własnym głosem. Na ogromne podziękowania zasługują organizatorzy festiwalu, a przede wszystkim Karol Barcki i Marek Kościółek, którzy przez cały czas dbali o to, by panowała na nim ciepła, przyjazna atmosfera i przestrzeń do wspólnej zabawy i twórczego działania. 

Organizatorami festiwalu są: Stowarzyszenie Teatr Krzyk, Grupa Teatralna Pomarańcze w Uchu na Skarpie bez Kartki, Teatr Ósmego Dnia i Zachodniopomorska OFFensywa Teatralna.