Logo
Loading

Trebunie-Tutki - koncert bożonarodzeniowy

04.11.2023

Wejdźcie w atmosferę najpiękniejszych polskich Świąt wspólnie z nami! Zapraszamy na bożonarodzeniowy koncert "Hej Malućki", które odbędzie się w Starym Młynie 9 grudnia o godz. 18:00.

Koncert "Hej Malućki" to muzyczna podróż na Skalne Podhale, z jego bogatymi tradycjami świątecznymi i noworocznymi. Podczas zgierskiego koncertu zabrzmią utwory, które nawiązują do tradycji, w duchu radosnego, ekumenicznego świętowania. Nie zabraknie oczywiście "tradycji w pigułce" z elementami góralskich jasełek (z prawdziwym humorem góralskim!), z kolędnikami oprowadzającymi turonia wśród widzów, kolorową gwiazdą i wspólnym śpiewem. Zabrzmią pastorałki, jak "Hej Malućki Malućki", nie zabraknie najpiękniejszych polskich kolęd, do których śpiewania, liczymy, włączy się też zgierska publiczność.

Koncert zakończą góralskie życzenia z sypaniem ziarnem "na scyńście, na zdrowie".

TREBUNIE-TUTKI – to zespół, który jest ambasadorem Podhala i polskiej kultury na festiwalach w całej Europie, Azji i Ameryce Północnej, m.in. Wystawach Światowych EXPO w Portugalii i Japonii. Jego rozpoznawalny w Europie styl ukształtowały z jednej strony muzyczne tradycje rodzinne i zamiłowanie do góralszczyzny, z drugiej nowatorstwo i awangardowe podejście do swojego dziedzictwa.


Trebunie-Tutki jako pierwszy zespół z Polski, wielokrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce Listy Muzyki Świata Europejskiej Unii Radiowej. Twórczość Trebuniów-Tutków została nagrodzona tytułem Honorowy Ambasador Polszczyzny, przyznawanym przez Radę Języka Polskiego. W ostatnich latach zespół koncertował m.in. w wielu krajach europejskich, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Azerbejdżanie, Chinach, USA, Indiach i w Armenii.

Trebunie-Tutki chętnie eksperymentują i współpracują z wybitnymi artystami m.in. Adrianem Sherwoodem z Londynu, jamajską grupą Twinkle Brothers, a ostatnio Urmuli Quintet z Gruzji, a także ze znakomitymi polskimi muzykami, m.in. Wojciechem Waglewskim i Voo Voo. Umiłowanie tradycji i wierność góralszczyźnie nie ogranicza twórczości zespołu. Opierając się na tradycyjnym instrumentarium, skali góralskiej, budowie muzycznej i charakterze wykonania, Krzysztof Trebunia-Tutka tworzy Nową Muzykę Góralską.


W dorobku zespołu znalazł się projekt symfoniczny w orkiestracji Bartłomieja Gliniaka, autorstwa Krzysztofa Trebuni-Tutki - „Legenda Tatr”. Premiera odbyła się w Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina z udziałem zespołu Trebunie-Tutki oraz Chóru i Orkiestry Filharmonii Łódzkiej.

Niedawno ukazał się album "Duch Gór", nagrany z gruzińskim kwintetem Urmuli. Utwory z płyty znalazły się w grudniu i styczniu na liście Top Twenty ogólnoświatowej Transglobal World Music Chart i na antenach radiowych w USA , Australii, w Niemczech, Luxemburgu, Estonii, Francji i we Włoszech.


Bilety w cenie 70 zł - sprzedaż rusza w środę 8 listopada, od godz. 9:00 (online oraz w kasie Starego Młyna)