Logo
Loading

Twórcy hitów do serialu "1670" wkrótce w Zgierzu!

22.04.2024

Jak co roku Stary Młyn będzie częścią Zgierskiej Nocy Muzeów i jak co roku przygotowaliśmy dla Was muzyczne wydarzenie. W tym roku - to koncert zainauguruje wydarzenie. Jesteśmy przekonani, że czeka na nas prawdziwa muzyczna uczta, ponieważ na scenie MOKu zgra WoWaKin, czyli energetyczne trio, które możecie z nać jako twórców hitów do serialu Netflixa "1670".

Sprzedaż biletów ruszy we wtorek 23 kwietnia, od godz. 9:00


Trio Woźniak/Wachowiak/Kinaszewska (w skrócie WoWaKin) powstało w 2016 roku. Specjalizuje się w muzyce inspirowanej tradycją. pierwszy publiczny występ zespołu miał miejsce na Festiwalu Nowa Tradycja i od razu spotkał się z uznaniem jury (III nagroda). 

Ich spotkanie muzyczne tworzy energetyczną mieszankę opartą na muzyce tradycyjnej, ale mocno wychodzącą we współczesność Podejście do muzyki odznacza się swobodą, improwizacją i brawurą wykonawczą. Artyści na scenie prowadzą dialog, świetnie się przy tym bawiąc. Muzyka Tria WoWaKin świetnie nadaje się do tańca, a inspiracją jest dla kapeli polska muzyka tradycyjna z Radomszczyzny, Kielecczyzny i Polesia Lubelskiego.


Zespół tworzy trójka muzyków: Mateusz Wachowiak ukończył Uniwersytet Muzyczny im. F. Chopina w Warszawie, jest klasycznie wykształconym akordeonistą i wszechstronnym muzykiem grającym również muzykę bałkańską i tango. Paula Kinaszewska jest aktorką teatralną związaną z najlepszymi scenami Warszawy, wokalistką w zespole Maryna C. i skrzypaczką zajmującą się muzyką tradycyjną. Ma za sobą wiele projektów z muzyką tradycyjną i współczesną. Bartłomiej Woźniak to kompozytor, autor muzyki teatralnej i filmowej, a także piosenek, gitarzysta jazzowy, multiinstrumentalista. Każde z nich ma swoim koncie wiele prestiżowych nagród. Podczas zgierskiego koncertu gościnnie wystąpi także wybitna cymbalistka - Marta Maślanka.


ZAPRASZAMY!