Logo
Loading

Warsztaty animacji filmowej

03.06.2024

Chcecie poznać tajniki animacji filmowej i przy okazji stworzyć krótki filmik promujący nasz fantastyczny festiwal filmowy ”Ogień w głowie”, który w tym roku kończy 20 lat? Jeżeli tak, to zapraszamy Cię do udziału w warsztatach animacji filmowej. 

Gwarantujemy szczyptę wiedzy, szaleństwa, twórczej atmosfery, której efektem będzie spot promujący festiwal. Podczas 5-godzinnego warsztatu poznasz techniki animacji, podstawowe zasady tej sztuki filmowej oraz dowiesz się, jak zmontować i udźwiękowić film używając do tego prostych aplikacji. Może to twój pierwszy krok w stronę kariery filmowej i w następnym roku to właśnie twój film pojawi się na naszym festiwalu? Jeżeli jesteś częstym gościem naszego festiwalu możesz przynieść materiały (zdjęcia, wycinki, elementy przestrzenne), które kojarzą ci się z tym wydarzeniem. Wprawimy to w ruch razem! Jednym słowem „Burza mózgów-ogień w głowie”!

Prowadząca: Magdalena Parszewska

Urodzona się w Łodzi w 1982 roku. Od kilkunastu lat zajmuje się animacją filmową, tą tradycyjną i cyfrową. Ukończyła PWSFTviT w Łodzi, na specjalizacji: Animacja i efekty specjalne. Jest autorką animowanych etiud, w tym „Bejbe” i „Bałódzkiego Samsona” prezentowanych na wielu krajowych i międzynarodowych festiwalach filmowych (Short Film Corner w Cannes, 2012). Współpracowała z Muzeum Sztuki w Łodzi, tworząc animacje do programu edukacyjnego o sztuce współczesnej dla najmłodszych pt ”Kulturanek”, emitowanego w TVP Kultura. Współtworzyła animacje w ramach projektów międzykulturowych, nagradzanych na wielu międzynarodowych festiwalach. Miała okazję prowadzić warsztaty na wielu festiwalach animacji m. in. na Animocjach w Bydgoszczy czy Animatorze w Poznaniu. Działa w ramach Animusz Studio, studio animacji filmowej.
http://www.animuszstudio.com/

Termin: 8 czerwca (sobota), godz. 10.00-15.00
Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury Stary Młyn, ul. Długa 41A (sala konferencyjna, II piętro)
Zgłoszenia: Chęć udziału należy zgłaszać na adres: ogien@starymlynzgierz.pl do 5 czerwca.
W mailu należy podać swoje imię, nazwisko, wiek oraz telefon kontaktowy. Tytuł maila: WARSZTATY
Uczestnicy: maksymalnie 12 os. / wiek: 13+

fot. Agnieszka Cytacka