Logo
Loading

Warsztaty fotograficzne

Zajęcia

środy, godz. 18:00-20:00

środa 18:00-20:00 
cena: 120 zł za cały cykl (od 08.02 do 10.05.2023)
prowadzenie: Karina Lisiecka

Zajęcia fotograficzne dla młodzieży i dorosłych, prowadzone metodą projektową. Spotkania mają na celu realizację kreatywnych działań fotograficznych wokół tematu, który wybieramy w fazie początkowej zajęć. Podczas warsztatów będziemy rozmawiać oraz analizować prace znanych lub mniej znanych fotografów. Przypomnimy podstawy fotografii m.in. kadrowanie, ekspozycja, czas naświetlania. Będziemy uczyć się pracy w zespole oraz tworzenia spójnego projektu artystycznego. Głównym celem zajęć jest nauka przez praktykę. Eksperymentowanie, zabawa światłem, kolorem i próba tworzenia klimatu na zdjęciach. Efektem końcowym spotkań będzie wystawa lub inne wydarzenie mające na celu pokazanie prac uczestników szerszej publiczności. Uczestnik/uczestniczka jest zobowiązany do posiadania własnego sprzętu. Może to być aparat lub smartfon.

Kim jest prowadząca?

Karina Lisiecka to absolwentka filmoznawstwa ze specjalnością scenariopisarską oraz magister kulturoznawstwa - specjalizacja promocja sztuki na Uniwersytecie Łódzkim. Od dziecka związana ze sztuką: zaczynając od muzyki, poprzez malarstwo, aż po fotografię. Przez lata zakochana w fotografii czarno-białej oraz nurcie fotografii urban exploration. Od niedawna zajmuje się fotografią kolorową. Prowadzi serię Zapach PRL-u, w której przybliża za pomocą kadrów przedmioty codziennego użytku z okresu PRL-u, przy okazji tworząc scenografię do sesji zdjęciowych. Pragnie, by zdjęcia jej autorstwa jak najbardziej przypominały kadry filmowe. Swoje prace chętnie pokazuje na wielu wystawach zbiorowych. 

Termin rozpoczęcia zapisów na nowy cykl: 23 stycznia 202 3 r.
telefonicznie, 42 716 26 18 wew. 1 lub osobiście w Starym Młynie

Start zajęć: 8 lutego (środa) o 18:00-20:00

Opłaty za zajęcia można wnosić przelewem na konto Miejskiego Ośrodka Kultury: 62 8783 0004 002 16339 2000 0001 lub osobiście w naszej siedzibie w Starym Młynie - kartą lub gotówką.