Logo
Loading

Warsztaty fotograficzne

Zajęcia

środy, godz. 18:00-20:00


Zajęcia fotograficzne dla młodzieży i dorosłych, prowadzone metodą projektową. Spotkania mają na celu realizację kreatywnych działań fotograficznych wokół tematu, który wybieramy w fazie początkowej zajęć. Podczas warsztatów będziemy rozmawiać oraz analizować prace znanych lub mniej znanych fotografów. Przypomnimy podstawy fotografii m.in. kadrowanie, ekspozycja, czas naświetlania. Będziemy uczyć się pracy w zespole oraz tworzenia spójnego projektu artystycznego. Głównym celem zajęć jest nauka przez praktykę. Eksperymentowanie, zabawa światłem, kolorem i próba tworzenia klimatu na zdjęciach. Efektem końcowym spotkań będzie wystawa lub inne wydarzenie mające na celu pokazanie prac uczestników szerszej publiczności. Uczestnik/uczestniczka jest zobowiązany do posiadania własnego sprzętu. Może to być aparat lub smartfon.

Kim jest prowadząca?

Karina Lisiecka to absolwentka filmoznawstwa ze specjalnością scenariopisarską oraz magister kulturoznawstwa - specjalizacja promocja sztuki na Uniwersytecie Łódzkim. Od dziecka związana ze sztuką: zaczynając od muzyki, poprzez malarstwo, aż po fotografię. Przez lata zakochana w fotografii czarno-białej oraz nurcie fotografii urban exploration. Od niedawna zajmuje się fotografią kolorową. Prowadzi serię Zapach PRL-u, w której przybliża za pomocą kadrów przedmioty codziennego użytku z okresu PRL-u, przy okazji tworząc scenografię do sesji zdjęciowych. Pragnie, by zdjęcia jej autorstwa jak najbardziej przypominały kadry filmowe. Swoje prace chętnie pokazuje na wielu wystawach zbiorowych. 

Cena: 120 zł za cały cykl (od 4 października 2023r. do 10 stycznia 2024r.)

Regulamin uczestnictwa w zajęciach

Regulamin płatności za zajęcia

Zarządzenie dot. wysokości opłat za zajęcia

Opłaty za zajęcia można wnosić przelewem na konto Miejskiego Ośrodka Kultury: 62 8783 0004 0021 6339 2000 0001 w tytule wpisując rodzaj zajęć, imię oraz nazwisko uczestnika i miesiąc, którego dotyczy płatność lub osobiście w naszej siedzibie w Starym Młynie - kartą lub gotówką