Logo
Loading

Warsztaty fotograficzne

Zajęcia

środy, godz. 18:00-20:00

Zajęcia fotograficzne dla młodzieży (15+) i dorosłych, prowadzone metodą projektową. Spotkania mają na celu realizację kreatywnych działań fotograficznych wokół tematu, który wybieramy w fazie początkowej zajęć. Podczas warsztatów będziemy rozmawiać oraz analizować prace znanych lub mniej znanych fotografów. Przypomnimy podstawy fotografii m.in. kadrowanie, ekspozycja, czas naświetlania. Będziemy uczyć się pracy w zespole oraz tworzenia spójnego projektu artystycznego. Głównym celem zajęć jest nauka przez praktykę. Eksperymentowanie, zabawa światłem, kolorem i próba tworzenia klimatu na zdjęciach. Efektem końcowym spotkań będzie wystawa lub inne wydarzenie mające na celu pokazanie prac uczestników szerszej publiczności. Uczestnik/uczestniczka jest zobowiązany do posiadania własnego sprzętu. Może to być aparat lub smartfon.

Z początkiem kwietnia 2024 rusza nowy, trzymiesięczny cykl: letnie spotkania fotograficzne 

Celem letnich spotkań jest stworzenie sesji zdjęciowych w plenerze. Podczas warsztatów będziemy uczyć się tworzyć moodboardy oraz planować poszczególne elementy do wykreowania sesji (m.in. dobór miejsca, stylizacji, charakteryzacji). 

Spotkania skierowane do osób, które chcą poznać tajniki planowania sesji zdjęciowej.

Kim jest prowadząca?

Karina Lisiecka to absolwentka filmoznawstwa ze specjalnością scenariopisarską oraz magister kulturoznawstwa - specjalizacja promocja sztuki na Uniwersytecie Łódzkim. Od dziecka związana ze sztuką: zaczynając od muzyki, poprzez malarstwo, aż po fotografię. Przez lata zakochana w fotografii czarno-białej oraz nurcie fotografii urban exploration. Od niedawna zajmuje się fotografią kolorową. Prowadzi serię Zapach PRL-u, w której przybliża za pomocą kadrów przedmioty codziennego użytku z okresu PRL-u, przy okazji tworząc scenografię do sesji zdjęciowych. Pragnie, by zdjęcia jej autorstwa jak najbardziej przypominały kadry filmowe. Swoje prace chętnie pokazuje na wielu wystawach zbiorowych. 

Cena: 150 zł za cały cykl (od 3 kwietnia 2024 r. do końca czerwca 2024 r.)

Regulamin uczestnictwa w zajęciach 

Regulamin płatności za zajęcia

Zarządzenie dot. wysokości opłat za zajęcia

Opłaty za zajęcia można wnosić przelewem na konto Miejskiego Ośrodka Kultury: 62 8783 0004 0021 6339 2000 0001 w tytule wpisując rodzaj zajęć, imię oraz nazwisko uczestnika i miesiąc, którego dotyczy płatność lub osobiście w naszej siedzibie w Starym Młynie - kartą lub gotówką