Logo
Loading

Warsztaty z Agnieszką Czekaj w Zgierskiej Galerii Sztuki

20.02.2023

Od początku tego roku postanowiliśmy uatrakcyjnić odbywające w Zgierskiej Galerii wystawy działaniami, które pozwolą Państwu poznać lepiej twórców i twórczynie, doświadczyć sztuki w bardziej bezpośredni sposób czy spróbować swoich sił w tworzeniu dzieła. Dlatego zachęcamy artystki i artystów do udziału w specjalnych spotkaniach z odbiorcami czy poprowadzenia zajęć w galerii, podzielnia się swoim talentem. Tak było już podczas wystawy Zdzisława Muchowicza, tak też będzie i w trakcie bieżącej.

Zapraszamy serdecznie na bezpłatne WARSZTATY O ABSTRAKCJI, które poprowadzi Agnieszka Czekaj, 24 lutego 2023 r., w godz. 16:30 -18:00.

Abstrakcja to rodzaj malarstwa kojarzący się z kolorowymi formami, które nie przedstawiają konkretnych przedmiotów ani postaci. Z czym jeszcze może kojarzyć się plątanina kolorów czy nieregularnych kształtów? Czy każdy obraz musi coś przedstawiać? Czy wystarczy połączyć kilka barwnych plam, aby stworzyć dzieło abstrakcyjne? 

Podczas zajęć uczestnicy/uczestniczki dowiedzą się, czym różni się sztuka przedstawiająca od abstrakcyjnej, na przykładzie dzieł znanych malarzy. Następnie puszczą wodze wyobraźni, by stworzyć własne obrazy, a inspiracją będą przedmioty codziennego użytku.

Zapraszamy na warsztaty  plastyczne młodzież od 12 roku życia. Liczba miejsc jest ograniczona.


Prace po warsztatach będzie można odebrać następnego dnia.


Galeria