Logo
Loading

Wielka modernizacja naszego kina

25.05.2023

Za nami trzy dni modernizacyjnego maratonu. Kilka firm jednocześnie, kilkanaście osób, montaże, wymiany i strojenie.  Wszystko zaczęło się jednak rok temu od przyznania dofinansowania przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Potem mnóstwo pozakulisowej pracy i dokumentów. Finalnie mamy jedną z najlepiej wyposażonych sal studyjnych w Polsce. Jakość obrazu? Zachwyca szczegółowością. Dźwięk? Ciarki nie tylko na efektach specjalnych.  Mamy nadzieję, że zachwycicie się nową jakością kina w Stary Młyn Zgierz. 


Szczególnie dziękujemy Miasto Zgierz i Przemysław Staniszewski - Prezydent Miasta Zgierza za wsparcie (nie tylko finansowe). Za profesjonalne wykonanie całej modernizacji odpowiadają najlepsze firmy w kraju Kinekspert - zestaw ekranowy, wyposażenie projektornii i instalacja projektora. Konsbud Audio - rozbudowa systemu audio.

Inwestycje w kino zostały sfinansowane z dwóch programów Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej - Cyfryzacja oraz Modernizacja kin w kwocie ponad 250 000 zł. Pozostałe środki pochodzą z dotacji celowej Gminy Miasto Zgierz w kwocie ponad 250 000 zł oraz środków własnych MOK, w kwocie ok. 100 000 zł.