Logo
Loading

Wyjątkowe wydarzenie performatywne STATE OF MIND

04.10.2022

Serdecznie zapraszamy w najbliższy wtorek (11 października) na BEZPŁATNE, wyjątkowe artystyczne wydarzenie o performatywnym i interdyscyplinarnym charakterze, pod nazwą STATE OF MIND. Jego inicjatorami i koordynatorami są miłośnicy i promotorzy sztuki - panowie Jarosław Pijarowski oraz Maciej Balcerak.

TransEUropejska trasa „State Of Mind” zorganizowana przez polskiego awangardowego artystę  Jarosława Pijarowskiego to artystyczny top. Biorą w niej udział najciekawsi i najbardziej wartościowi pod względem jakości przekazu sztuk – artyści z różnych stron świat. W polskiej edycji będziemy mieli możliwość dotknąć twórczości takich artystów, jak między innymi:

- Peter Missing – Amerykanin, który był na przełomie lat 70 i 80 -tych ubiegłego wieku  natchnieniem dla Keitha Haringa i Jean-Michel Basquiata  w Nowym Jorku, oraz całej sceny niezależnej i awangardowej. To  właśnie on „sprowadził” szeroko pojęty Urban Art  i świat graffiti do Europy. Jego prace znajdują się w wielu wysokiej klasy  renomowanych muzeach od Muzeum Sztuki Nowoczesnej (popularnie zwanym jako MOMA) w Nowym Jorku, po berlińskie Muzeum Urban Artu.

- Alexander Rodin – Białorusin, który prawie całe swoje życie spędził na zachodzie Europy, znany z monumentalnego malarstwa i bardzo silnego przekazu merytorycznego.  Funkcjonuje w wielu kolekcjach prywatnych na całym świecie, jak i w wybranych muzeach wrażliwych na wysublimowaną estetykę przebogatych znaczeniowo prac .

Ponadto usłyszymy muzyków, świeżą artystyczną krew  i tych od lat związanych z Pijarowskim i funkcjonujących wraz z autorem w jego Teatrze Tworzenia, w tym absolutnego geniusza muzycznego i jednego z najciekawszych współczesnych artystów światowej sceny muzycznej – Polaka -  Józefa Skrzeka.

Rozpoczynamy o godz. 18:00 na sali widowiskowej nieco ponad godzinnym działaniem performatywnym. Później zaprosimy Państwa do naszej galerii sztuki.

Z ciekawością i otwartością oddajemy przestrzenie Starego Młyna na to wydarzenie, zgodnie z ideą integracji sztuki i budowania przestrzeni dialogu dla kultury.