Logo
Loading

Wyniki Ognia w Głowie.

26.06.2023

Jury XIX Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Amatorskich „Ogień w głowie”, w składzie: Julia Orlik – twórczyni animacji filmowych, Jan Grobliński – operator filmowy,  Leszek Dawid – reżyser, po obejrzeniu 16 filmów postanowiło przyznać nagrodę Grand Prix w wysokości  3300 zł, Agacie Siubijak autorce filmu „Zakłócenia”, za opowieść formalnie odważną, poruszającą, skrojoną na miarę i subtelnie niedopowiedzianą. 

Ponadto, Jury postanowiło przyznać 3 nagrody o wartości 1000 zł każda w poszczególnych kategoriach: film fabularny, film dokumentalny, animacja.

Nagroda główna w kategorii film fabularny dla Filipa Bochenka, autora filmu „Najśliczniejsza” za gatunkowo spójną, świetnie zagraną, zabawną historię o rodzinie.

Nagroda główna w kategorii film dokumentalny dla Jakuba Ciosińskiego, autora filmu „Ten obrazek jest bardzo ładny” za twórcze wykorzystanie materiałów archiwalnych w budowaniu przejmującej historii o miłości. 

Nagroda główna w kategorii film animowany dla Tomka Łowieckiego, autora filmu „Krótki film o owcach” za humorystyczną autoironię zawartą w różnorodnej oraz spójnej formie animacji.

Nagrody publiczności w wysokości 700 zł, (po podliczeniu głosów z kart do głosowania) otrzymuje Jakub Ciosiński za film „Ten obrazek jest bardzo ładny”.

Wszystkim laureatom i laureatkom serdecznie gratulujemy!

Jednocześnie kłaniamy się nisko Ance Perek-Kowalskiej oraz Magdzie Ziemiańskiej za profesjonalizm w selekcji filmów nadesłanych na festiwal i ogrom pracy przy jego organizacji. 

Foto: Piotr Tołłoczko