Logo
Loading

Wystawa ceramiki WOKÓŁ STOŁU

19.04.2023

Jeżeli przez chwilę zastanowimy się nad tym gdzie najczęściej widzimy ceramikę, to prawdopodobnie pierwszym skojarzeniem będzie stół. Nasz codzienny kontakt z ceramiką ma najczęściej wymiar czysto praktyczny. Używamy jej podczas zwykłych posiłków, wystawnych kolacji, świątecznych spotkań. Przy wyjątkowych okazjach zaczynamy myśleć o ceramice w kategoriach zestawu, czyli kompletu naczyń. Można powiedzieć, że lubimy kiedy naczynia wzajemnie do siebie pasują i uzupełniają się wizualnie i praktycznie. Tegoroczna wystawa ceramiki jest próbą odpowiedzenia sobie na pytanie czym dla nas jest komplet naczyń i jak wyobrażamy sobie własną zastawę stołową.

W Zgierskiej Galerii Sztuki będzie można obejrzeć prace następujących osób:

Klaudia Gawin

Emilia Musiał

Beata Skalska

Dominika Wlazło

Wojciech Walczak


Serdecznie zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się w piątek, 28 kwietnia, o godz. 18:00. Finisaż wystawy artyści zaplanowali na 26 maja (istnieje możliwość zakupienia prezentowanych prac).

Wystawa czynna będzie w tygodniu w godz. 9:00-20:00 oraz w weekendy w trakcie pracy kina w Starym Młynie oraz organizowanych przez MOK wydarzeń. Wstęp wolny.

Zapraszamy.

Autorem grafik do tegorocznej wystawy jest Stanisław Łuczak.