Logo
Loading

Wystawa fotografii Pawła Maciaka

06.12.2022

Nie umniejszając znaczenia fotografii — dziś każdy może jej używać, posiadając telefon komórkowy, jako jednej z dziecinnie prostych w obsłudze aplikacji. Każdy może natychmiast wykonać serię zdjęć i od razu podzielić się efektem ze światem. Chociaż, kiedy trzeba sfotografować coś dobrze, bądź bardzo ważne wydarzenie, na ogół wybiera się usługi fachowca. Autor wystawy zaprasza do świata swoich fotografii, wykonanych z pełną świadomością medium, wyniesioną jeszcze z czasów, kiedy nie było innej fotografii poza analogową.

Paweł Maciak (1969)

Doktor sztuk plastycznych i ochrony zabytków, absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi. Przede wszystkim twórca wizualny: fotograf, dokumentalista wideo, malarz i grafik. Także dźwiękowiec oraz reżyser nagrań, gitarzysta, gitarzysta basowy, autor muzyki i słów w autorskim projekcie Blady Jeleń.

Po studiach w ASP zrezygnował z malarstwa i drzeworytu na rzecz fotografii. Zajął się głównie portretem, oraz fotografią makro, aranżowaną m.in. z pomocą wyrafinowanego, barokowego oświetlenia. Przez wiele lat był etatowym nauczycielem fotografii i filmu w Liceum Plastycznym, OSSP i Studium (ZPSP im. T. Makowskiego w Łodzi), prowadził także zajęcia ze studentami na ASP w Łodzi. Jako fotograf ma na koncie kilkaset sesji studyjnych. Jako dokumentalista sfotografował setki koncertów i sporo offowych spektakli teatralnych. Od 2010 roku zajmuje się również rejestracją i reżyserią nagrań, a od 2014 - dokumentacją wideo. Obecnie stale współpracuje z artystami sceny etnicznej, improwizowanej oraz eksperymentalnej. Nagrał cztery albumy z projektem Blady Jeleń (wydane dwa CD).

OTWARCIE WYSTAWY: 16.12.2022, godz. 18.00

Wystawa będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-20.00 oraz w soboty i niedziele (z wyjątkiem świąt) w godzinach pracy Starego Młyna.


Galeria