Logo
Loading

Wystawa Janiny Piechowicz pt. "Zapisane akwarelą"

19.04.2024

Janina Piechowicz jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych (obecnie Akademia Sztuk Pięknych) im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, kierunek – projektowanie graficzne. Przez wiele lat współpracowała z Teatrem Powszechnym w Łodzi, gdzie stworzyła  ponad 50 plakatów teatralnych, kilkadziesiąt programów do spektakli oraz okolicznościowych scenografii.

Autorka tak pisze o sobie i swojej twórczości:

„Moją pasją jest akwarela. Fascynuje mnie lekkość i subtelność tej techniki. Największą radość sprawia mi bezpośrednie malowanie w plenerze, gdzie trwa nieustający taniec światła i cienia, narzucający rytm akwarelowej pracy. Malowanie akwarelą daje mi poczucie wolności, zaspokaja potrzebę tworzenia, a jednocześnie jest dla mnie bezcennym oddechem od zwariowanej, pędzącej rzeczywistości”.

Akwarele Janiny Piechowicz będą prezentowane w Zgierskiej Galerii Sztuki  w Starym Młynie od 24 kwietnia (wernisaż o godz. 18:00) do 12 maja br.  Zapraszamy w dni powszednie w godzinach 9.00-20.00 oraz w soboty, niedziele i święta w godzinach pracy Starego Młyna.