Logo
Loading

Wystawa koła plastycznego pn. "Stary MOK"

08.03.2022

Serdecznie zapraszamy na sentymentalną podróż do naszej dawnej siedziby na ul. Mielczarskiego 1 i wernisaż wystawy pn. STARY MOK - czwartek, 10 marca 2022 r, godz. 17:00

Najnowsza wystawa twórczości artystów działających w pracowni plastycznej Miejskiego Ośrodka Kultury pn. "Stary MOK" ma tytuł nieco przewrotny, ale dla jej autorów z pewnością sentymentalny, z dużym ładunkiem emocjonalnym i dużą dawką niezapomnianych przeżyć. Ekspozycja stanowi zbiór prac tworzonych w dwóch siedzibach MOK - przy ul. Mielczarskiego 1 oraz w Starym Młynie, na Długiej 41 A. Na wystawie przeważają rysunku węglem, które powstawały głównie w dawnej siedzibie placówki.

Wystawę należy traktować jako podsumowanie działań artystycznych w klimatycznej pracowni Starego MOKu, z jej atmosferą i bogactwem. Prezentowane prace to artystyczna dokumentacja tej przestrzeni- zilustrowane na płótnie i papierze rekwizyty martwej natury, widok z okien, zakamarki oraz wszechobecne farby, sztalugi, pędzle i palety.

Ekspozycja to również prezentacja nowej odsłony pracowni zlokalizowanej w Starym Młynie - nowoczesnym, pobudzającym wyobraźnię budynku, który cały czas jest oswajany przez artystów.

Pracownia nadal działa pod kierunkiem artysty plastyka - Mirosława Łuczaka.

Wystawę można zwiedzać do 31 marca, w dni powszednie w godz. 8:00-21:00 oraz w weekend, podczas wydarzeń w Starym Młynie.

Wystawę będzie można odwiedzać w galerii Starego Młyna (III piętro) w dni powszednie, w godz. 8:00-21:00 oraz w weekendy w czasie organziowanych wydarzeń.