Logo
Loading

Wystawa malarstwa Agnieszki Czekaj

01.02.2023

Agnieszka Czekaj, oprócz tego, że na co dzień jest instruktorką plastyki w Centrum Kultury Dziecka, jest też malarką, która eksperymentuje z abstrakcją. Za pomocą gestów, kolorów oraz faktur w swoich pracach wyraża własne emocje. Pragnie, aby każda osoba oglądająca jej obrazy znalazła w nich cząstkę siebie.

Tworząc swoje kompozycje dba o to, aby można było je oglądać zawieszone w pionie jak i w poziomie. Urodziła się w 1987 roku w Białymstoku, ukończyła Liceum Plastyczne w Supraślu. Jest absolwentką Wydziału Edukacji Wizualnej na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Po ukończeniu studiów skupiła się głównie na fotografii. Brała udział w licznych wystawach zbiorowych podczas Festiwalu Dialogu Czterech Kultur i Fotofestiwalu w Łodzi. W 2019 roku powróciła do malarstwa, a jej obraz ''Ocean kobiecości'' (w kolekcji prywatnej) powstał jako pierwszy po długiej przerwie.

Wystawa malarstwa „Widoki” to przedstawienie prac autorstwa Agnieszki Czekaj. Zgromadzone prace to cykl abstrakcji poświęconych uczuciom. Artystka głównie pracuje farbami akrylowymi na płótnie, łącząc ze sobą technikę malarstwa laserunkowego z malarstwem fakturowym.

„Według mnie sztuka abstrakcyjna wywołuje w odbiorcach konkretne emocje . Ta wystawa, to moje WIDOKI na ludzkie nastroje” - Agnieszka Czekaj.

Wystawa jest czynna do 1 marca, w tygodniu w godzinach 9:00-20:00 oraz w weekendy, w czasie wydarzeń MOK oraz działania kina.


Galeria