Logo
Loading

Wystawa PATOKALIPSA

01.02.2022

11 LUTEGO, GODZ. 18:00, GALERIA SZTUKI, III. PIĘTRO STAREGO MŁYNA

Serdecznie zapraszamy  wystawę "Patokalipsa, która jest kompilacją twórczości Macieja Walczaka z zakresu grafiki, rysunku oraz  malarstwa. Prace, które zostaną na niej zaprezentowane powstały na przestrzeni kilku 

ostatnich lat jako ilustracje  otaczającego nas świata widzianego oczami twórcy. Choć panuje w nich chaos, jest on zdyscyplinowany i zamknięty w ramach perfekcjonizmu. Dominująca czerń i biel symbolizują bezkompromisowy system postrzegania zjawisk, jednak interpretacja prac Walczaka nie jest ściśle określona, bo każdy odbiorca patrzy na wytwór przez pryzmat swoich własnych doświadczeń. 

Maciej Walczak studiował architekturę wnętrz na Politechnice Łódzkiej, a następnie grafikę na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Specjalizuje się w autorskich muralach, sitodruku i rysunku tuszem. Za swoją twórczość otrzymał Nagrodę Rektora w 37 Konkursie im. Władysława Strzemińskiego Sztuki Piękne i Nagrodę Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi. Jego prace były wystawiane min. w toruńskiej Galerii Sztuki ,,Wozownia’’ i Galerii ,,Arsenał’’ w Poznaniu. Wystawa ,,Horror vacui’’ którą artysta zaprezentował w Galerii Bałuckiej ( Łódź, 2019 ) została wyróżniona w grudniowym numerze Spacerownika Artystycznego Ergo Hestii jako najciekawsze łódzkie wydarzenie kulturowe. Obecnie zajmuje się głównie streetartem, a jego achromatyczne, linearne murale można oglądać w Łodzi i w Krakowie. Proces twórczy jest dla niego formą autoekspresji i możliwością wyrażenia siebie w najbardziej pierwotny sposób. Zazwyczaj tworzy pod wpływem muzyki, która stymuluje wyobraźnię i przywołuje obrazy, a także wspomnienia.