Logo
Loading

Za nami piękny koncert jubileuszowy ZPiT Boruta.

27.06.2022

Rok 2022 jest rokiem szczególnym w historii Zespołu Pieśni i Tańca Boruta ze Zgierza. Grupa obchodzi jubileusz 55-lecia istnienia. Z tej okazji Miejski Ośrodek Kultury wraz z Komitetem organizacyjnym jubileuszu zorganizowali galowy koncert, który odbył się w nowej hali im. Zgierskich Olimpijczyków na obiektach MOSiR, przy ul. Wschodniej 2. Koncert pierwotnie był zaplanowany jako jedno wydarzenie, w sobotę 25 czerwca, na godz. 17:00. Ponieważ jednak 400 wejściówek dla publiczności rozeszło się natychmiast, zespół zdecydował się wystąpić po raz drugi. Kolejny koncert odbył się więc w niedzielę 26 czerwca o godz. 13:00, ponownie dla prawie 400 osób. 

Było to trzygodzinne wyjątkowe, barwne, folkowe widowisko z udziałem aż 80 tancerzy i tancerek, reprezentujących trzy pokolenia – od przedszkolaków do seniorów. Spotkało się ono z zachwytem publiczności zgormadzonej na widowni, która nie kryła wzruszenia o radości z faktu, że Zgierza ma tak wspaniały amatorski zespół ludowy. 

Zespół przygotowała Anna Bednarz – kierownik artystyczna oraz Jan Mucha – kierownik muzyczny zespołu oraz kapeli. 

W imieniu Miejskiego Ośrodka Kultury, Komitetu Organizacyjnego Jubileuszu 55-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Boruta oraz wszystkich tancerzy i tancerek, składamy serdeczne podziękowania za organizacyjne i finansowe wsparcie tego pięknego wydarzenia.

- Województwo Łódzkie - partner wydarzenia

- Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

- Stowarzyszenia Miłośników Kultury Ludowej FOLKIER

- Bank Spółdzielczy w Zgierzu

- firma Ciechanowski

- firma DSC Automotive

- ADRIAN Fabryka Rajstop 

Ogromne brawa za wspieranie kulturowego dziedzictwa naszego miasta.

A Państwa zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wspaniałego, folkowego widowiska. 


Galeria