Logo
Loading

Zakorzenieni w Polsce - polecamy ten projekt!

03.04.2024

Słyszeliście już o projekcie  "Zakorzenieni w Polsce", który realizują uczniowie Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta w Zgierzu.

Jest on realizowany w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii a jego podstawowym celem jest promocja genealogii, która pozwala poznać historię swoich przodków, a przez to - pogłębić więzi rodzinne.  W ramach projektu młodzież realizowała już wiele działań: lekcje w szkołach, budowanie własnych drzew genealogicznych, organizacja wykładu "Genealogiczne ABC dla licealisty, czyli jak i gdzie skutecznie szukać swoich korzeni", który poprowadziła Maria Strzelecka, kustoszka biblioteczna Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego. Przeprowadzono także spotkanie z seniorami z Zgierskiego Centrum Klubu Seniora.

Projekt objęty jest patronatem Prezydenta Miasta Zgierza, Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego, Polskiego Towarzystwa Genealogicznego, Muzeum Miasta Zgierz, Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta w Zgierzu oraz Stowarzyszenia Twoje Korzenie w Polsce. 


Jeśli temat gdzie Wam rezonuje - polecamy odwiedzić media społecznościowe projektu:

Facebook: https://www.facebook.com/zakorzenieni.w.polsce 
Instagram: https://www.instagram.com/zakorzenieni_w_polsce/