Logo
Loading

Zapraszamy na wernisaż wystawy prac Marianny Styrzyńskiej

07.09.2022

Serdecznie zapraszamy na pierwszą w nowym sezonie kulturalnym wystawę, której wernisaż odbędzie się w naszej galerii, w piątek 16 września od godz. 18:00.

Wystawa ma charakter szczególny, bowiem przygotowana została z myślą o jubileuszu 85. urodzin jednej z członkiń Stowarzyszenia Artystów „Młyn” – Marianny Styrzyńskiej.

Artystka od najmłodszych lat przejawiała talent plastyczny, dzięki któremu angażowano ją w różne projekty już w szkole podstawowej. Czasem szczególnego rozwoju i podejmowania coraz bardziej świadomych działań twórczych była pięcioletnia nauka w Liceum Technik Plastycznych w Łodzi. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności, po zdaniu matury, Pani Marianna rozpoczęła pracę w Zakładach Przemysłu Wełnianego „Fresco” w Zgierzu, gdzie przez następne niemalże cztery dekady mogła na polu zawodowym realizować swoje artystyczne pasje, a także rozwijać nowe. Uhonorowaniem jej twórczej działalności było przyjęcie do Związku Polskich Artystów Plastyków (1974 r.) oraz Stowarzyszenia Pastelistów Polskich (1998 r.). O aktywności artystycznej i dużym zaangażowaniu Pani Marianny świadczy również dwanaście zróżnicowanych pod względem tematyki wystaw indywidualnych, a także uczestnictwo w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych oraz licznych plenerach.

Artystka, jak sama zaznacza, szczególnie ceni malarstwo, grafikę, rysunek, a także pracę  z wykorzystaniem tkanin unikatowych, ale nie są to jedyne obszary jej działań. W minionych latach chętnie podejmowała próby pracy z grafiką komputerową, a ostatnio aktywnie angażuje się także w mediach społecznościowych, m.in. poprzez prezentację i udostępnianie swojej twórczości. 

Wystawa będzie czynna od poniedziałku do piątku, w godz. 9:00-20:00 oraz w soboty i niedziele, w godzinach pracy Starego Młyna, do 5 października. 

ZAPRASZAMY!


Galeria