Logo
Loading

Zespół Pieśni i Tańca BORUTA

Muzyka

ŚRODY i PIĄTKI, OD GODZ. 16:30

Od 55 lat cieszy kolorem i gracją polskiej kultury ludowej nie tylko mieszkańców Zgierza, ale również innych miast w Polsce i Europie. Dzięki wspaniałej choreografii grupa może poszczycić się szerokim spectrum tańców z wielu regionów Polski. Dorobkiem BORUTY jest nie tylko taniec i zasobność garderoby, ale również muzyka. Tancerzami są zgierzanie oraz osoby mieszkające niedaleko Zgierza – uczniowie szkół, studenci i osoby pracujące.

Do 2021 roku choreografką zespołu była śp. Zdzisława Kotulska – Hofmokl. Dzisiaj tę wymagającą role przejęła Anna Bednarz, tancerka związana od lat z zespołem. Kapelę o kierownictwo muzyczne zespołu ma w pieczy Jan Mucha.

Rok 2022 jest rokiem szczególnym w historii Zespołu Pieśni i Tańca Boruta ze Zgierza. Grupa obchodzi jubileusz 55-lecia istnienia. Z tej okazji Miejski Ośrodek Kultury wraz z komitetem organizacyjnym jubileuszu organizują galowy koncert, który odbędzie się w nowej hali im. Zgierskich Olimpijczyków na obiektach MOSiR, przy ul. Wschodniej 2. Będzie to wyjątkowe, barwne, folkowe widowisko z udziałem aż 80 tancerzy i tancerek, reprezentujących trzy pokolenia - od przedszkolaków do seniorów.

Osoby, które chciałyby dołączyć do BORUTY zapraszamy na próby w środy i w piątki.

STRONA ZESPOŁU

FACEBOOK

Galeria